کمی قدم زدن هم می‌تواند باعث افزایش طول عمر شود

سلامانه :پرسه‌های شبانگاهی پس از شام بیشتر از آنکه بدانید مفید است. تحقیق جدیدی بیان می‌کند که حتی کمی قدم زدن منظم می‌تواند باعث کاهش خطر مرگ شود.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از MedLinePlus، آلپا پاتل، راهبر این مطالعه و اپیدمیولوژیست سرطان در جامعه سرطان امریکا، گفت:‌ «قدم زدن یکی از بهترین ورزش‌هاست چون ساده، آزاد، راحت است و به ابزار یا تمرین خاصی نیاز ندارد و در هر سنی می‌توان آن را انجام داد.»
پاتل گفت:‌«با توجه به انتظار برای دوبرابر شدن تعداد بالغین بالای ۶۵ سال تا سال ۲۰۳۰، پزشکان باید بیماران را به قدم زدن تشویق کنند.»
تحقیقات قبلی، راه رفتن منظم را با کاهش خطر بیماری قلبی، دیابت و سرطان‌های پستان و کولون ارتباط داده بود. با این حال، بسیاری از افراد به اندازه توصیه شده به قدم زدن یا دیگر انواع ورزش نمی‌پردازند. مقادیر توصیه شده حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط یا ۷۵ دقیقه با شدت زیاد در طول هفته است.
در این مطالعه، بیشترین فایده قدم زدن مربوط به کاهش خطر مرگ بر اثر بیماری‌های تنفسی بود. آن‌هایی که بیش از شش ساعت در هفته راه می‌رفتند، ۳۵ درصد کمتر در معرض خطر مرگ بر اثر بیماری تنفسی بودند.
یافته‌های این مطالعه در روز ۱۹ اکتبر در American Journal of Preventive Medicine منتشر شد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.