وزارت بهداشت در حوزه غذا، رفتار و نظارت سخت گیرانه‌ای دارد

سلامانه : وزیر بهداشت گفت: در ایران شورای عالی سلامت و امنیت غذایی به ریاست رییس جمهور و عضویت 9 نفر از وزرای دولت، هر سال دوبار تشکیل جلسه می‌دهد و مصوبات آن، تأثیر مستقیمی بر محصولات غذایی، کشاورزی و سلامت مردم دارد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دکتر سید حسن هاشمی در دیدار دکتر فیل هوگان رییس کمیسیون کشاورزی اتحادیه اروپا و هیات همراه در ستاد وزارت بهداشت، با بیان این مطلب، اظهار داشت: علاوه بر مصوبات شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی در حوزه غذا، وزارتخانه‌های مختلف از جمله وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی را موظف می‌کند که در این راستا و به منظور پیشگیری از بیماریها، اقداماتی را انجام دهند.


وزیر بهداشت تاکید کرد: سازمان غذا و دارو و سازمانهای دیگری از مجموعه قوای مقننه و قضاییه، بر امنیت غذایی در ایران، نظارت دارند اما این به معنی وجود شرایط بسیار مناسب در کشور نیست و لازم است که تلاش‌های بیشتری در جهت سلامت غذا انجام دهیم و اتحادیه اروپا می‌تواند به ایران کمک کند.

دکتر هاشمی خاطر نشان کرد: اگر فرصتی برای کشاورزان و بازرگانان سختکوش ایرانی فراهم کنیم که محصولات خود را به بازارهای بین المللی صادر کنند، استانداردهای لازم را کسب می‌کنند و کیفیت محصولات را افزایش می‌دهند که این کمک به بهداشت کشور خواهد بود.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت آموزش و برگزاری همایش‌ها و کنفرانس‌های مشترک بین ایران و اتحادیه اروپا، گفت: بخش خصوصی حتماً باید توجه بیشتری به کیفیت محصولات خود و کسب استانداردهای بین المللی کند تا بتواند به بازارهای بین المللی دست پیدا کند و این از راه آموزش و پژوهش، میسر می‌شود.

دکتر هاشمی اظهار داشت: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، نسبت به رعایت حقوق مردم، رفتارهای سخت گیرانه ای دارد و با وجود دوستی با برخی دستگاه‌ها و نهادها اما آنها از سخت گیری‌های وزارت بهداشت به ویژه در محصولات پروتئینی و غلات، ناخرسند هستند. امیدوارم سازمان غذا و دارو، آموزش‌های بیشتری برای نظارت بر محصولات غذایی ببیند چراکه موجب رضایت مردم و تأمین سلامت آن‌ها می‌شود.

وزیر بهداشت یادآور شد: امیدوارم کمیسیون سلامت اتحادیه اروپا نیز همکاری‌های مشترکی را با ایران آغاز کند و زمینه‌های همکاری را تعریف و ایران بتواند از فرصت‌های مطالعاتی به ویژه در حوزه‌های امنیت غذایی و باقی مانده سموم در محصولات غذایی، استفاده کند.

دکتر هاشمی ضمن تقدیر از دفاع اتحادیه اروپا از حقوق ملت ایران و برجام، گفت: مردم منطقه با فرهنگ و سابقه افتخارآمیز خود، علاقه مند هستند که با حقوق مساوی، در شرایط صلح و امنیت زندگی کنند و آنچه در ذهن ملت‌ها می‌ماند، رفتار دولت‌ها و ملت‌ها نسبت به یکدیگر است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.