چای سبز بنوشید؛ به خاطر ۵ دلیل سالم!

سلامانه :در یک عبارت می‌توان چای سبز را درمان تمام بیماری‌ها و راهی برای زیبایی و تناسب اندام معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از care۲ در فرآیند تولید این چای اکسایش بسیار کم صورت می‌پذیرد. چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی بوده و انواع مختلفی همچون چینی و ژاپنی دارد:
بهبود کلی سلامت: چای سبز با پلی فنول هایی مانند فلاونوئیدها و کاتچین ها به عنوان آنتی اکسیدان، بارگزاری می‌شود. این مواد می‌توانند از تشکیل رادیکال‌های آزاد در بدن جلوگیری کرده و سلول‌ها و مولکول‌ها را در برابر آسیب‌ها محافظت کنند. رادیکال‌های آزاد نقش مهمی در پیری و ابتلا به انواع بیماری‌ها دارند. یکی از ترکیبات قدرتمند چای سبز EGCG است که برای درمان بیماری‌های مختلف کاربرد دارد.
بهبود عملکرد مغز: عنصر فعال کلیدی در چای سبز، کافئین است که یک محرک شناخته شده برای بهبود عملکرد مغز به شمار می‌رود. مقدار کافئین موجود در چای سبز البته به میزان قهوه نیست ولی با مصرف آن میزان دوپامین و نوراپی نفرین در مغز افزایش می‌یابد و منجر به بهبود جنبه‌های مختلف عملکرد مغز از جمله بهبود خلق و خوی، هوشیاری و ... می‌شود.
سوزاندن چربی و بهبود عملکرد فیزیکی: چای سبز در مطالعات انسانی، باعث افزایش چربی سوزی و افزایش متابولیسم بدن شده است. کافئین موجود در چای سبز به بهبود عملکرد جسمی کمک می‌کند و آنهم با استفاده از بافت‌های چربی به عنوان انرژی.
کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان‌ها: سرطان ناشی از رشد کنترل نشده سلول‌ها است و یکی از عمده‌ترین علل مرگ و میر در دنیا به شمار می‌آید. ثابت شده که آسیب‌های اکسیداتیو به رشد سرطان کمک می‌کند و در این میان آنتی اکسیدان ها می‌توانند اثر محافظتی داشته باشند. چای سبز یک منبع عالی از آنتی اکسیدان است که خطر ابتلا به سرطان‌هایی مانند سرطان سینه، سرطان پرستات، سرطان کولورکتال و ... را کاهش می‌دهد.
محافظ مغز در برابر پیری: مصرف چای سبز محافظی است برای جلوگیری از اثرات پیری روی مغز. در واقع شما با مصرف منظم این چای خود را در برابر ابتلا به آلزایمر و پارکینسون تا حد زیادی بیمه کرده‌اید. چای سبز نه تنها عملکرد مغز را در کوتاه مدت بهبود می‌دهد، بلکه در برابر آسیب‌های جدی به مغز ناشی از افزایش سن نیز به عنوان یک سد عمل می‌کند. ترکیبات کاتچین موجود در چای سبز تا حد زیادی در این زمینه مؤثر هستند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.