آنتی اکسیدان ها چطور باعث بهبود سلامت شما می‌شوند؟

سلامانه :قدرتمندترین مواد مغذی یعنی آنتی اکسیدان ها، بهترین گزینه برای خنثی کردن آسیب‌های ناشی از استرس اکسیداتیو در بدن هستند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از activebeat آنتی اکسیدان های موجود در میوه‌ها، سبزیجات و انواع چای از بدن شما در برابر رادیکال‌های آزاد و در نهایت ابتلا به برخی بیماری‌ها محافظت می‌کند.
محافظت از قلب: در افرادی که مقادیر زیادی میوه‌ها و سبزیجات غنی از آنتی اکسیدان مصرف می‌کنند، نرخ ابتلا به مشکلات قلبی از جمله حمله قلبی کمتر است. فلاونوئیدها، آنتی اکسیدان هایی هستند که مصرف زیاد آنها تا 65 درصد، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. مصرف شیرینی و نشاسته را کاهش دهید چون ثابت شده این محصولات غذایی سطح رادیکال‌های آزاد را در بدن افزایش می‌دهند. مطالعات محققان دانشگاه کالیفرنیا نیز نشان داده کسانی که رژیم غذایی‌شان شامل مواد غذایی با شاخص گلیسمیک بالا است، با افزایش میزان کلسترول اکسید شده، بیشتر در معرض حمله قلبی قرار می‌گیرند.
محافظت از دیان آ: مطالعات نشان داده افرادی که مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان ها را از طریق میوه‌ها و سبزیجات دریافت می‌کنند، با کاهش خطر ابتلا به سرطان مواجه هستند. فیتوکمیکال ها رشد تومورها را از راه‌های مختلفی از جمله تخلیه رادیکال‌های آزاد خنثی می‌کنند. این خبر باید الهام بخش مصرف بیشتر سبزیجات قرمز، نارنجی یا زرد باشد زیرا کاروتنوئیدهای موجود در آنها، از قوی‌ترین آنتی اکسیدان ها برای مبارزه با سرطان هستند. به طور خاص، مطالعات نشان داده نرخ ابتلا به سرطان پروستات در مردانی که بیشترین میزان استفاده را از گوجه فرنگی‌ها دارند، به دلیل وجود لیکوپن، کمتر است.
کنترل عوارض دیابت: آنتی اکسیدان ها می‌توانند علائم دیابت را کاهش دهند. به عنوان مثال مطالعات اروپایی نشان می‌دهد که مکمل‌های غذایی حاوی اسید آلفالیپوئیک (که در اسفناج، بروکلی و گوشت گاو یافت می‌شود)، ممکن است درد و ناراحتی نوروپاتی دیابتی را کاهش دهند. دانشمندان هندی نیز دریافته‌اند ترکیب آنتی اکسیدانی کورکومین که در زردچوبه یافت می‌شود، منجر به کاهش آسیب‌های کلیوی در دیابتی‌ها می‌شود.
دفاع در برابر زوال عقل: هیچ کس مطمئن نیست که آنتی اکسیدان ها چطور از آلزایمر جلوگیری می‌کنند اما ثابت شده که مصرف نوعی از آنتی اکسیدان ها یعنی ویتامین‌های ای و ث، از مغز در برابر این آسیب‌ها جلوگیری می‌کند. محققان هلندی با مطالعه روی بیش از 5 هزار فرد بالای 55 سال به مدت 6 سال، متوجه شدند در افرادی که بیشترین میزان ویتامین ث را دریافت می‌کردند، نرخ ابتلا به آلزایمر 34 درصد کاهش داشت.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.