یک نماینده مجلس: بیشترین کشته‌های مناطق زلزله زده متعلق به دو مجموعه مسکن مهر

یک نماینده مجلس: بیشترین کشته‌های مناطق زلزله زده متعلق به دو مجموعه مسکن مهر

سلامانه : عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با انتقاد از اینکه بیشترین کشته‌های مناطق زلزله زده در پروژه‌های مسکن مهر است بر لزوم ورود مدعی العموم و برخورد با متخلفان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، محمد محمودی شاه نشین، با یادآوری بازدید برخی از اعضای کمیسیون متبوع خود از مناطق زلزله زده غرب کشور، گفت: مرحله امداد و نجات افراد زیر آوار و رساندن مجروحان به مراکز درمانی به پایان رسیده و کشته شدگان نیز مدفون شدند.

نماینده مردم شهریار، قدس، ملارد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اسکان زلزله زدگان در دستور کار قرار گرفته، افزود: روند آوار برداری به منزله جلوگیری از خطر ریزش ساختمان‌های نیمه کاره به خوبی در حال انجام بوده و همچنین به بیمارستان‌های صحرایی و موقت، درمانگاه‌ها، نیروهای ارتش و سپاه در حال خدمات رسانی به حادثه دیدگان هستند.

وی با انتقاد از اینکه بیمارستان‌های سرپل ذهاب و اسلام آباد که باید به حادثه دیدگان خدمات رسانی می‌کردند جزو اولین ساختمان‌های تخریب شده بودند، گفت: بنابراین خدمات رسانی به آسیب دیدگان با مشکل مواجه شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اعلام اینکه بیشترین کشته‌های شهرستان‌های سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب متعلق به دو مجموعه مسکن مهر است، تصریح کرد: به صورت جدی نیاز است دستگاه قضایی و مدعی العموم به این موضوع ورود و با افرادی که دقت لازم را در طراحی، جانمایی، ساخت و ساز و کیفیت مصالح نداشتند به صورت جدی و قاطع برخورد کنند.

محمودی شاه نشین با بیان اینکه مردم زلزله زده کرمانشاه نگران روزهای سرد پیش رو هستند، گفت: انتظار می‌رود مجلس و دولت اعتبار ویژه‌ای را برای احیای زیرساخت‌های این مناطق در نظر بگیرند.

نماینده مردم شهریار، قدس، ملارد در مجلس دهم، با یادآوری اینکه با تمامی کم و کاست‌ها امداد رسانی به زلزله زدگان در حال انجام است، ادامه داد: متاسفانه به دلیل انتشار شایعاتی مبنی بر کمبود امکانات و اقلام ضروری، توزیع عادلانه کمک‌ها با مشکل مواجه شده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وضعیت امداد رسانی به مردم در حال بهبود است و انتظار می‌رود مردم به شایعات دامن نزنند تا روند امدادرسانی به درستی طی شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.