ضعف شدید در خدمات رسانی به زلزله زدگان

سلامانه : نماینده مردم بوکان در مجلس با انتقاد از ضعف شدید در نحوه خدمات رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه، گفت: بروکراسی اداری در زمینه خدمات رسانی باید حذف و در خدمات رسانی تعجیل شود.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، محمدقسیم عثمانی با یادآوری سفر خود به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، وضعیت خدمات رسانی را بسیار ضعیف و کند دانست و گفت: حضور دولت در استان کرمانشاه و سفر آقای دکتر روحانی به این استان مصیبت زده و مناطق آسیب دیده جای قدردانی است اما انتظار می‌رود این حضور منجر به تسریع در کمک رسانی به حادثه دیدگان شود.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، افزود: کمک‌هایی که لازم است قطعاً دولت و مردم عزیزمان در اقصی نقاط کشورمان انجام خواهند داد اما اکنون زمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود کمک‌های مردمی نیز که توسط نهادهای رسمی و مؤسسات مردم نهاد انجام می‌دهند، سریعاً به این منطقه ارسال شود و سیکل اداری لازم برای ارسال کمک‌ها کوتاه و خلاصه شود تا در اسرع وقت این کمک‌ها به افراد و خانواده‌های آسیب دیده برسد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان اهل سنت، یادآور شد: در مناطق زلزله زده همه چیز مورد نیاز است و مردم و مسئولان باید در ارسال مایحتاج زندگی حادثه دیدگان تعجیل کنند. نیاز به تغذیه، لباس، پتو و چادر بیش از هر چیز دیگر احساس می‌شود و وضعیت مردم خصوصاً در روستاهای آسیب دیده غرب استان کرمانشاه خیلی بدتر از چیزی است که از دور تصور می‌شود و کمک‌های حداقلی به برخی از روستاها انجام نشده است.

عثمانی از دولت درخواست کرد در اسرع وقت مشکل تأمین آب، برق و گاز مناطق آسیب دیده را حل کند تا وضعیت حادثه دیدگان به شرایطی نرسد که منجر به هزینه‌های کلان درمانی در آینده شود.

وی یادآور شد: کمک‌های جمع آوری شده توسط نهادهای مردمی و دولتی باید هرچه سریع‌تر تجمیع و به طور روزانه، روانه مناطق آسیب دیده شود و به جای گرفتن عکس و بهره برداری نادرست از این شرایط، این کمک‌ها را گسیل دارند چرا که شرایط مردم آسیب دیده به ویژه در روستاها بسیار سخت و مشکل است.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، از دستگاه‌ها و مسئولان درخواست کرد روند ارسال کمک‌ها را تسهیل و تسریع بخشند و ضمن ایجاد نظم و انظباط، بروکراسی اداری را حذف نمایند تا حادثه دیدگان بیش از این تحت فشار قرار نگیرند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.