پرواز در دوران بارداری

سلامانه :ممکن است در دوران بارداری خود مجبور باشید سفر هوایی را برای رفتن به یک کنفرانس در شهر یا کشور دیگر، مراسم عروسی یا دیدار خانواده خود انتخاب کنید.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از abc.net، دکتر Will Milford متخصص زنان و زایمان در بریزبن اشاره می‌کند که خود پرواز تاثیری در جابجایی زمان وضع حمل شما نخواهد داشت. این مسئله که شرکت‌های هواپیمایی در این مورد قوانینی دارند بیشتر در مورد افرادی است که در ماه‌های آخر بارداری به سر می‌برند و ممکن است در حین پرواز وضع حمل کنند. 
قوانین پرواز اغلب خطوط هوایی مسافرت‌های هوایی طولانی‌تر از چهار ساعت را برای خانم‌های باردار قبل از 36 هفته مجاز می‌دانند و پرواز‌های کوتاه‌تر برای خانم‌های باردار تا قبل از هفته 40 مجاز است. در طول پرواز بایستی نامه ای از پزشک خود نشان‌دهنده تاریخ احتمالی وضع حمل شما و جزییات بارداری همراه شما باشد. بسیاری از افراد باردار نگران عبور از گیت‌های امنیتی هستند که بایستی ذکر شود خطری شما را تهدید نمی‌کند.
خطری که ممکن است شما را در طول پرواز تهدید کند در واقع ترمبوز سیاهرگ عمقی خوانده می‌شود و به معنی تشکیل لخته خون در سیاهرگ‌های شما به خصوص در پاهاست. این موضوع به خاطر بی تحرکی شما در زمان طولانی می‌تواند در دوران بارداری با احتمال بیشتری رخ دهد، این موضوع را نه تنها برای سفرهای هوایی حتی برای سفرهای زمینی نیز بایستی در نظر گرفت. اگر مجبور به سفر هستید، بهتر است به مقدار کافی آب بنوشید، جوراب‌های واریس استفاده کنید و سعی کنید در طول پرواز حرکات ورزشی ملایمی با پاهای خود انجام دهید یا در صورت امکان قدم بزنید.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.