جلوگیری از توزیع بیش از ۱۳ تن مواد غذایی ناسالم در مناطق زلزله زده

سلامانه : مدیر گروه سلامت محیط و حرفه‌ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه منابع تأمین آب در شهرستانهای سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی پس از وقوع زلزله مشکلاتی داشت، افزود: تأمین و توزیع آب در مناطق زلزله زده با نظارت کارشناسان بهداشتی این دانشگاه انجام شد و آب این مناطق در شهرستان اسلام آباد و زمان توزیع آب، کنترل شد.

 به گزارش پایگاه خبری سلامانه، مهندس امیر کرمی اظهار داشت: آب آشامیدنی در تانکرها از نظر پارامترهای بهداشتی از جمله کدورت سنجی، کلر سنجی و نمونه برداری میکروبی کنترل شد و تا کنون بیش از 1500 مورد کنترل و بازرسی از منابع سیار و ثابت آب آشامیدنی توسط کارشناسان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انجام شده است.
 
وی با اشاره به انجام 6 هزار مورد کلرسنجی از آب آشامیدنی، تصریح کرد: روزهای نخست وقوع زلزله، آب آشامیدنی به وسیله تانکر از شهرستان اسلام آباد غرب به مناطق زلزله زده ارسال می‌شد که خوشبختانه 70 تانکر آب رسانی کنترل و در زمان بارگیری کلرسنجی می‌شد اما به دلیل طی کردن مسافت 80 کیلومتری، در مقصد نیز کلرسنجی انجام می‌شد و 70 هزار متر مربع آب در مقصد به دلیل کافی نبودن مقدار کلر استاندارد، سالم سازی شد.
 
مهندس کرمی گفت: با توجه به وقوع زلزله و چند صد پس لرزه، سنجش کدورت آب، بسیار مهم و اساسی بود که بیش از 700 مورد کدورت سنجی آب آشامیدنی انجام شد و در مواردی که آب آشامیدنی از نظر کدورت، مشکلی داشت و آب شبکه وصل نمی‌شد، با نصب بنر و اطلاع رسانی، توصیه می‌کردیم که آب فقط برای استحمام و شستشو مناسب است.
 
مدیر گروه سلامت محیط و حرفه‌ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: به منظور سنجش سلامت آب و پیشگیری از بروز بیماری‌های ناقله از آب، بیش از 650 مورد نمونه برداری میکروبی از آب با کمک آب و فاضلاب شهری و روستایی در مناطق زلزله زده انجام شد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تأمین سلامت غذا در روزهای اول وقوع زلزله به علت تعدد ارگانهای توزیع کننده غذا و تأمین غذا از سوی کمک‌های مردمی با مشکل روبرو بود، اظهار داشت: از ده روز گذشته که نظام مراقبت‌های بهداشتی در مناطق زلزله زده فعال و آشپزخانه‌هایی برای پخت غذا مشخص شده است، بازرسان بهداشت محیط از توزیع بیش از 13 تن مواد غذایی ناسالم جلوگیری کرده‌اند.
 
مهندس کرمی یادآور شد: نان، کنسرو و سایر اقلام غذایی که تاریخ مصرف آنها گذشته بود از جمله مواردی بودند که از توزیع آنها جلوگیری شد.
 
وی خاطر نشان کرد: بازرسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، بیش از 800 مورد نظارت بر مراکز پخت و عرضه مواد غذایی را انجام دادند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.