یک سوم جمعیت جهان به تو‌کسو ‌پلاسموز آلوده‌اند

سلامانه : بر طبق گزارش‌های "سازمان بهداشت جهانی"، ابتلا به عفونت‌ انگلی توکسو‌ پلاسموزیک‌ مشکل عمده سلامتی بوده و یک سوم جمعیت جهان به آن آلوده‌اند.

 محمد خواجوی متخصص انگل شناسی و مبارزه با ناقلین‌ در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: توکسوپلاسموز‌ یکی از عفونت‌های شایع انگلی انسان به شمار می‌رود و به عنوان یک مشکل بهداشتی در جهان به حساب می‌اید.

وی تاکید کرد: اگر چه توکسوپلاسموز شیوع گسترده‌ای در انسان‌ها و حیوانات دارد، اما معمولا بیماری آن غیر معمول است و اغلب افراد بیمار علامتی از وجود بیماری از خود نشان می‌دهند.

خواجوی با اشاره به آلودگی بالای مردم جهان به توکسو‌ پلاسموز، افزود: بر طبق گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی، ابتلا به عفونت انگلی توکسوپلاسمو‌زیک مشکل عمده سلامتی بوده و یک سوم جمعیت جهان به آن آلوده‌اند.

وی با بیان اینکه درصد آلودگی به توکسوپلاسموز‌ در افراد با "نقص سیستم ایمنی" بالاتر از سایر افراد است، یاد آور شد: ابتلا به عفونت توکسوپلاسموز‌ یک مشکل بالقوه سلامتی به ویژه برای افراد در معرض خطر همچون "خانم‌های باردار" بیماران دریافت کننده پیوند در افراد مبتلا به نقص سیستم ایمنی است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.