نجات ۵ کویر نورد از مرگ در کویر لوت

سلامانه : فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه از نجات پنج کویرنورد که با خودرو در کویر این شهرستان گرفتار شده بودند توسط ماموران پاسگاه عملیاتی نیگنان خبر داد.

به گزارش  میزان،سرهنگ فولادی،فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه گفت:با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر گرفتار شدن پنج گردشگر با دو دستگاه خودرو در رمل و درخواست امداد رسانی، یک تیم از ماموران پاسگاه عملیاتی نیگنان به کویر اعزام شدند.

وی اظهار داشت:با توجه به این که موقعیت دقیق افراد گرفتار شده در کویر در دست نبود تمامی مسیر‌های فرعی محدوده اعلامی بررسی شد که نهایتا بعد از حدود سه ساعت جستجو، کویر نوردان در محدوده "حوض علی جمال" در سه کیلومتری یکی از مسیر‌های فرعی خاکی مشاهده شدند و با تلاش ماموران خودرو‌ها از رمل خارج و با توجه به صعب العبور بودن قسمتی از مسیر، با کمک یک دستگاه خودرو کمک دار محلی خودرو‌ها به مسیر جاده هدایت شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه افزود: این گردشگران که غیر بومی بودند به دلیل وسعت منطقه و عدم همراهی راهنمای محلی راه خود را گم و گرفتار رمل‌های بیابان شده بودند.

سرهنگ فولادی ضمن توصیه به گردشگران جهت بازدید از کویر بشرویه گفت:به دلیل گستردگی کویر بدون همراه داشتن راهنمای محلی که اشراف کامل به این منطقه دارند از سفر خودداری کنند.


 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.