تدوین بسته مراقبت‌های پیشگیرانه در مردان/آغاز هفته ملی سلامت مردان با شعار پیشگیری از سوانح

سلامانه : مدیرکل سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت گفت: برای پیشگیری از بیماری‌های مردان در ۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور به صورت پایلوت طرح سلامت مردان در حال اجرا است و بسته خود مراقبتی مردان میانسال و سند ملی سلامت مردان نیز تدوین شده است.

 
محمداسماعیل مطلق در گفت‌وگو با فارس، اظهارداشت: از آنجایی که نیمی از جمعیت کشور را مردان تشکیل می‌دهند اما متاسفانه به دلیل این باور که مردان قوی‌تر از زنان هستند کمتر به سلامت خود توجه می‌کنند و به همین دلیل در مراحل پیشرفته بیماری به پزشک مراجعه می‌کنند.

وی ادامه داد: اکنون سرطان پروستات سومین سرطان شایع مردان است در حالیکه می‌توان با یک معاینه از آن پیشگیری کرد.

در همین راستا هفته‌ای را از اول تا هفتم اسفند با عنوان هفته ملی سلامت مردان و شعار سوانح و حوادث در کمین سلامت مردان آغاز کرده‌ایم.

وی گفت: در برخی کشورها نیز مانند چین، اتریش، آمریکا و کانادا نیز روز سلامت ملی مردان برگزار می‌شود.

مطلق به شعار در نظر گرفته شده برای روزهای مختلف این هفته اشاره کرد و گفت: روز اول با عنوان سلامت مردان و آسیب‌های ناشی از حوادث، روز دوم سلامت مردان و رعایت ایمنی در ورزش، روز سوم سلامت مردان و رعایت ایمنی محیط در نظر گرفته شده است.

همچنین روز چهارم با عنوان ایمنی در محیط زندگی، روز پنجم سلامت مردان و ایمنی راه‌ها، روز ششم سلامت مردان و ایمنی در مقابل رفتارهای پرخطر و روز هفتم سلامت مردان و رعایت ایمنی در رانندگی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت همچنین از تدوین سند ملی سلامت مردان و بسته خدمات مراقبتی مردان میانسال خبرداد و گفت: برای غربالگری و پیشگیری از بیماری‌های مختص مردان برنامه سلامت مردان در 5 دانشگاه علوم پزشکی کشور بعنوان پایلوت در نظر گرفته شده است.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.