تهدید بومیان و آمریکایی آفریقایی تبارها با زوال عقل

تهدید بومیان و آمریکایی آفریقایی تبارها با زوال عقل

سلامانه : آمریکایی های آسیایی تبار سالمند مبتلا به دیابت نوع دو کمتر از بومیان آمریکا و آمریکایی های آفریقایی تبار سالمند در معرض ابتلا به زوال عقل قرار دارند.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان، بیش از 22 هزار بیماری که بیش از 60 سال داشتند و به زوال عقل مبتلا نبودند را بررسی کردند. 


در طول مطالعه ( بیش از 10 سال ) تقریبا سه هزار و پانصد نفر از شرکت کنندگان در پژوهش به زوال عقل مبتلا شدند. 


محققان، پس از ارزیابی داده ها، پی بردند، بیش از 64 درصد بومی های آمریکایی بسیار بیشتر از آمریکایی های آسیایی تبار در معرض ابتلا به زوال عقل قرار دارند. 


همچنین، آمار ابتلای آمریکایی های آفریقایی تبار به زوال عقل بیش از 44 درصد افزایش یافته است.  


در طول 10 سال مطالعه، تقریبا 20 درصد از آمریکایی های آفریقایی تبار و بومیان آمریکایی به زوال عقل مبتلا شدند. 


دکتر راشل ویتمر، پژوهشگر ارشد موسسه Kaiser و سرپرست این مطالعه گفت:" آمار ابتلا به زوال عقل در گروهی از سالمندان مبتلا به دیابت نوع دو با قومیت و نژادهای متفاوت، متفاوت است. 


پژوهشگران، همچنین دریافتند، سالمندان مبتلا به دیابت نوع دو که بیش از 70 سال دارند دو برابر بیشتر از سایر سالمندان در معرض ابتلا به زوال عقل قرار دارند.  


دکتر الیزابت روزمایدا، یکی از همکاران این مطالعه گفت:" یافته های این مطالعه اهمیت زیادی دارد، چون اکثر جمعیت سالمندان آمریکا را اقلیت های قومی - به خصوص افرادی که به دیابت نوع دو مبتلا هستند - تشکیل می دهند. "


او افزود:" باید مطالعات بیشتری برای کشف علل ابتلا سالمندان قومیت های گوناگون به زوال عقل را بیابیم و با ارائه آموزش های گوناگون از افزایش آمار ابتلا به این بیماری بکاهیم. "

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.