افزایش امید به تولد نخستین نوزاد در رحم کاشته شده

سلامانه : احتمالا نخستین تولد نوزاد از یک رحم کاشته شده قریب الوقوع است، زیرا پزشکان به طور موفقیت آمیزی جنین رویانی را به بدن یک زن سوئدی وارد کردند. این زن نخستین فرد در جهان خواهد بود که با رحمی کاشته شده صاحب فرزند می شود.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، بالاخره پس از ماهها زنی ناشناس که به دلیل شرایط ژنتیکی  بدون رحم متولد شده بود، هفته گذشته جنین رویانی را در بدن خود پذیرفت . اویکی از 9 زنی است که سال گذشته در آزمایش کاشت رحم شرکت کردند. مادر این زن رحمش را به او اهدا کرده بود، بنابراین فرزند او نیز نخستین نوزادی خواهد بود که از  رحمی که مادرش در آن پرورش یافته، متولد خواهد شد. 


تخمکی که  جنین براساس آن رشد کرده بود به خود زن تعلق داشت. پیشرفت سوئد دراین زمینه سبب شده بیش از 200هزار زن در سراسر اروپا و هزاران  زن دیگر در انگلیس امیدوار شوند.


 دکتر «متز برانستورم» استاد رشته زنان و زایمان در آکادمی  ساهلاگرنسکا  گوتنبرگ  که  رهبری تیم کاشت رحم را برعهده داشت می گوید: «در بهترین فرضیه پس از 9 ماه نوزادی به دنیا می آید.» اوایل ژانویه امسال دکتر برانستورم  فاش کرد که 9 عمل کاشت رحم  توسط تیم او بین سپتامبر 2012 و آوریل گذشته انجام شده و همه موفقیت آمیز بوده اند. 


 8 نفر از دریافت کنندگان رحم از سندروم MRKH رنج می بردند که یک اختلال مادرزادی است که یک نفر از هر 5 هزار زن به آن مبتلا می شود و رحم در بدنش  وجود ندارد. نفر نهم به دلیل سرطان سرویکس مجبور شد رحمش را از بدن خارج کند.


 زنان مبتلا به سندروم تخمدانی سالم دارند و بدنشان تخمک تولید می‌کند که به این ترتیب می توان آنها را خارج از بدن بارور کرد. هزاران زن در سراسر دنیا که در آرزوی فرزند هستند تلاش برای  باردارکردن این زنان سوئدی را از نزدیک دنبال می کنند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.