آموزش پیشگیری از حوادث به مردان ضروری است

سلامانه : رییس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی از رؤسای مراکز حوادث و فوریت های پزشکی سراسر کشور خواست آموزش پیشگیری از حوادث به مردان را در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت (وب­دا)، دکتر محمدتقی طالبیان به مناسبت فرارسیدن هفته سلامت مردان با شعار «سوانح و حوادث در کمین سلامت مردان»، طی نامه ای مواردی را به مراکز حوادث و فوریت های پزشکی سراسر کشور ابلاغ کرد.

بنا بر این گزارش در این نامه بر لزوم آموزش پیشگیری از حوادثی که ممکن است برای مردان به وجود آید، تاکید شده است. 

در نامه رییس اورژانس کشور آمده است: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در خصوص برگزاری هفته ملی سلامت مردان ایرانی در هفته اول اسفندماه سال جاری با شعار «سوانح و حوادث، در کمین سلامت مردان» در راستای سیاستگذاری های انجام شده در خصوص آشنایی مردان با کمک های اولیه و پیشگیری از حوادث و ارتقای ایمنی، هماهنگی و همکاری لازم برای فعالیت هایی در خصوص محورها و وظایف محول شده به مراکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سراسر کشور، باید انجام شود. 

وی در ادامه خواستار برگزاری نشست خبری در مورد شیوع حوادث در مردان، اهمیت و لزوم یادگیری کمک های اولیه در آنها و بستر سازی فرهنگی و دانشی، استفاده از فرصت های رسانه ای استانی جهت آموزش ضرورت پیشگیری از حوادث شد.

رییس اورژانس کشور ادامه داد: برگزاری نشست خبری در مورد یادگیری کمک های اولیه به خانواده ها و جامعه با همکاری کارشناسان پیشگیری از حوادث و فوریت های پزشکی، آموزش کمک های اولیه در فوریت های پزشکی به مردان در محیط کار با توجه به طرح کشوری «بسیج همگانی آموزش کمک های اولیه در فوریت های پزشکی» و اطلاع رسانی گسترده به منظور آموزش ایمنی و سلامت مردان نیز باید انجام شود.

هفته اول اسفند ماه در هر سال به عنوان هفته سلامت مردان نامگذاری شده است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.