بیش از ۵۰۰ ساختمان مشابه پلاسکو در تهران وجود دارد

سلامانه : عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر اینکه تعلل در ساخت مجدد پلاسکو در دهه فجر به ورود مجلس و پیگیری موضوع منجر می‌شود، گفت: وجود بیش از ۵۰۰ ساختمان مشابه پلاسکو در تهران زنگ خطری است.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، علیم یارمحمدی، با اشاره به اینکه یکسال از حادثه غمبار پلاسکو می‌گذرد، گفت: طبق رایزنی‌های صورت گرفته مقرر شده بود عملیات ساخت مجدد این ساختمان قبل از سالگرد آن آغاز شود اما اکنون این موضوع به دهه فجر موکول شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست‌های مستمر کمیسیون عمران مجلس با مسئولان مربوطه در خصوص ساختمان پلاسکو، افزود: ساخت مجدد این ساختمان به اذعان مسئولان مربوطه در دهه فجر صورت می‌گیرد و اگر این موضوع باز هم با تعلل مواجه شود کمیسیون عمران مجلس ورود خواهد داشت.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عدم ارائه مجوز برای ساخت پلاسکو به سبک و سیاق قبل با تعداد طبقاتی که در گذشته وجود داشت یکی از علل تأخیر در آغاز عملیات عمرانی این پروژه بوده است، تصریح کرد: بنیاد مستضعفان ساختمان دیگری در مجاورت با پلاسکو داشته که خواهان ادغام با این ساختمان در ساخت مجدد است که این موضوع و بررسی‌های کارشناسی آن نیز یکی دیگر از علل تأخیر در آغاز عملیات عمرانی بوده است.

یارمحمدی با تاکید بر اینکه در نشست‌های برگزار شده در کمیسیون عمران مجلس مسئولان مربوط به ساختمان پلاسکو علت تأخیر در ساخت مجدد این ساختمان را توجیه کرده‌اند، افزود: هر چند تأخیر در ساخت مجدد این ساختمان توجیه پذیر نیست اما باید بپذیریم که ساخت پلاسکو با تعداد طبقات قبلی به هیچ وجه ممکن نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه تعلل مجدد در ساخت پلاسکو پس از دهه فجر ورود مجلس به موضوع را در پی خواهد داشت، گفت: نباید اجازه متضرر شدن بیش از این کسبه پلاسکو داده شود.

یارمحمدی با تاکید بر اینکه مقصران حادثه پلاسکو و سهم دستگاه‌های مختلف در گزارش کمیسیون عمران مجلس مشخص شده و به اطلاع مردم رسید، تصریح کرد: با توجه به حساسیت بالای مجلس در این موضوع زمینه رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در این پروژه فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه نمایندگان عضو کمیسیون عمران مجلس از توجیحات دستگاه‌های مسئول در حادثه پلاسکو قانع نشده‌اند، افزود: متاسفانه هر کدام از دستگاه‌های مسئول در حادثه پلاسکو تقصیر را به گردن دیگری یا موضوعی موهوم می‌اندازند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: کمیسیون عمران مجلس حتی آماده رفع خلاء های قانونی در حادثه پلاسکو بوده اما با بررسی‌های انجام شده هیچ خلاء دیده نشده است.

یارمحمدی گفت: میزان قصور دستگاه‌های مختلف در حادثه پلاسکو مشخص است و متاسفانه نادیده گرفتن تذکرات در خصوص ایمن نبودن این ساختمان از سوی بنیاد مستضعفان نیز حادثه را رقم زد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه ساختمان‌های مشابه پلاسکو در تهران زیاد است، افزود: طبق اذعان دستگاه‌های مسئول بیش از 500 ساختمان مشابه پلاسکو در تهران وجود دارد که بی توجهی به آن‌ها حادثه مشابه را رقم می زند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: مقاوم سازی ساختمان‌های مشابه پلاسکو باید در دستور کار قرار بگیرد در غیر این صورت پشیمانی سودی نخواهد داشت.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.