پروستات سومین سرطان شایع‌ در مردان است

سلامانه : رئیس مرکز بهداشت صومعه‌سرا گفت: اکنون بیماری پروستات سومین سرطان شایع در مردان است، در حالی که می‌توان با یک معاینه از آن پیشگیری کرد.

 
مهدی مقدم‌راد صبح امروز در حاشیه برگزاری همایش پیاده‌روی همگانی در گفت‌وگو با  فارس در صومعه‌سرا به مناسبت هفته سلامت مردان، گفت: نیمی از جمعیت کشور را مردان تشکیل می‌دهند، اما به دلیل این باور که مردان قوی‌تر از زنان هستند، کمتر به سلامت خود توجه می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردان بر اساس این باور در مراحل پیشرفته بیماری به پزشک مراجعه می‌کنند، افزود: اکنون سرطان پروستات سومین سرطان شایع در مردان است، در حالی که می‌توان با یک معاینه از آن پیشگیری کرد.

رئیس مرکز بهداشت صومعه‌سرا ادامه داد: در همین راستا از اول تا هفتم اسفند با نام هفته ملی سلامت مردان و شعار «سوانح و حوادث در کمین سلامت مردان» است را آغاز کرده‌ایم.

وی به شعار در نظر گرفته شده برای روزهای مختلف این هفته اشاره کرد و گفت: روز نخست با نام سلامت مردان و آسیب‌های ناشی از حوادث، روز دوم سلامت مردان و رعایت ایمنی در ورزش، روز سوم سلامت مردان و رعایت ایمنی محیط در نظر گرفته شده است.

مقدم‌راد روز چهارم هفته سلامت را با نام ایمنی در محیط زندگی، روز پنجم سلامت مردان و ایمنی راه‌ها، روز ششم سلامت مردان و ایمنی در مقابل رفتارهای پرخطر و روز هفتم سلامت مردان و رعایت ایمنی در رانندگی ذکر کرد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه مردان نسبت به سلامت خود، یادآور شد: مردان جامعه باید نسبت به سلامت خود توجه بیشتری داشته و حداقل هر شش ماه یک بار برای معاینات و آزمایش‌ها به پزشک مراجعه کنند.

به گزارش فارس، همایش پیاده‌روی خانوادگی با حضور جمع زیادی از مردم و مسئولان به مناسبت هفته سلامت در صومعه‌سرا برگزار شد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.