ورزش‌های حرفه‌ای زنان را مستعد اختلالات هورمونی و کم‌خونی می‌کند

سلامانه : یک دکترای طب مکمل و پژوهشگر گفت: ورزش‌های حرفه ای برای زنان مشکلات خاصی را در سیستم هورمونی آنها بروز می‌دهد و موجب اختلال در قاعدگی آنها می‌شود همچنین ممکن است، موجب بروز کم خونی شود و زنان به کم‌خونی مستعد تر هستند.
 
مهناز زرافشار در گفت‌و‌گو با تسنیم، اظهار داشت: در برخی مقالات آمده که ورزش‌های حرفه ای برای زنان ممکن است، موجب بروز کم خونی شود و زنان به کم‌خونی مستعد تر هستند.
به گفته وی کار کردن زنان در مشاغل سنگین مانند کارهای نظامی کم‌خونی‌هایی را برای زنان به همراه دارد که مصرف مکمل‌های آهن و غذاهای حاوی آهن خود می‌تواند تا حدی از بروز کم‌خونی پیشگیری کند.
این دکترای طب مکمل و پژوهشگر ادامه داد: ورزش‌های حرفه ای برای زنان مشکلات خاصی را در سیستم هورمونی آنها بروز می‌دهد و موجب اختلال در قاعدگی آنها می‌شود چرا که ورزش سنگین می‌تواند سیستم هورمونی آنها را تحت تاثیر قرار دهد.
زرافشار افزود: زنان سیستم بدنی ضعیف تری دارند و متافیزیولوژیک خاصی برایشان طراحی شده و زمانی که فرد از بدنش بیش از حد کار می‌کشد موجب می‌شود، سیستم دفاعی وارد عمل شود و جلوی بسیاری از مشکلات احتمالی برای فرد را می‌گیرد.
وی بیان داشت: ورزش به کنترل فشار خون و کنترل ازدیاد چربی خون کمک می‌کند و دردهای قلبی بیماران را کاهش می‌دهد همچنین اگر فردی مبتلا به سرطان باشد، ورزش روند پیشرفت سرطان را (نه این که کلا متوقف می‌کند) گفته در بعضی مواقع متوقف و بعضی مواقع هم به تاخیر می‌اندازد.
این دکترای طب مکمل اضافه کرد: ورزش در درمان آرتروز خیلی مفید است چرا که  موجب افزایش توده استخوانی می‌شود و از مشکلات آرتروزی و دفرمه شدن استخوان ها جلوگیری می‌کند و روند پیری را هم کند می‌کند.
زرافشار گفت: اگر کسی بخواهد سالم باشد هفته ای سه بار باید ورزش کند و توده استخوانی‌اش هم افزایش پیدا کند. افراد باید ضربان قلب خود را حین ورزش تنظیم کنند.
وی خاطرنشان کرد:  برای این که فرد بداند ضربان قلبش نرمال است یا خیر؟ باید 190 را منهای سن خودش کند و هر عددی که به دست آمد، میزان حداکثر ضربان قلبی که در یک فعالیت بدنی باید داشته باشد، به دست می‌آید که فرای آن باشد آسیب رسان است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.