اثرات خشم بعد از غذا تا علامت ضعیف بودن معده

سلامانه : دستیار تخصصی طب سنتی با بیان اینکه از علامت ضعیف بودن معده این است که در صورت خوردن تا حد سیری از سنگینی غذا رنج برده و برای آرامش باید آروغ یا قی کند، نفس تنگ شده و خوابیدن مشکل می‌شود، گفت: خشم و غضب بعد از غذا هضم را مختل می‌کند.
 
ژاله علی‌اصل در گفت‌و‌گو با تسنیم، با بیان اینکه غذا نباید زیاد داغ یا سرد باشد، اظهار داشت: مصرف غذای خیلی داغ موجب سستی و رخوت معده، خرابی و تباهی هضم غذا و سنگینی سر و بالا رفتن بخارت به سر و مغز می‌شود.


وی با بیان اینکه مصرف غذای خیلی سرد به بدن ضرر می‌رساند، گفت: مصرف غذای سرد موجب فرو نشاندن حرارت معده، سوءهاضمه و موجب می‌شود که غذای نضج نیافته و خام از معده خارج شدن و بدن از آن بی‌بهره می‌ماند.


دستیار تخصصی طب سنتی ایران با اشاره به اینکه بعد از غذا باید از اعراض نفسانی (حالات روحی و روانی) دور کرد، اضافه کرد: غم و اندوه و ترس بعد از غذا موجب پنهان کردن حرارت غریزی می‌شود همچنین تنفس بطور کامل صورت نمی‌گیرد و خواب کم می‌شود و در هضم اختلال ایجاد می‌کند؛ خشم و غضب بعد از غذا بدن را بسیار تحریک و مضطرب می‌کند و در هضم غذا مختل می‌کند.


علی‌اصل درباره تعداد دفعات غذا ادامه داد: دفعات مصرف غذا به عادت افرا بستگی دارد؛ اگر افراد عادت دارد، یک بار بخورد اگر 2 بار غذا بخورند در معدشان فساد ایجاد می شود همچنین اگر کسی عادت دارد 2 بار غذا بخورد، یک بار غذا بخورد بدنش ضعیف شده و بیماری‌های صفراوی با مزاج گرم و خشک بروز پیدا می‌کند.


وی گفت: اگر معده کوچک است باید افراد چند مرتبه غذا مصرف کنند و علامت کوچکی معده این است که با غذا خوردن احساس تمدد در معده  ایجاد می‌شود اما بعد از گذشت زمان کمی دوباره گرسنه شود.


دستیار تخصصی طب سنتی ادامه داد: اگر معده ضعیف است، بخصوص اگر بدن هم تنومند باشد نمی توان در یک وعده زیاد غذا خورد و باید چند مرتبه  غذا بخورد و علامت ضعیفی معده این است که در صورت خوردن تا حد سیری از سنگینی غذا رنج برده و برای راحت شدن مجبور است آروغ بزند یا قی کند ،گاهی نفس تنگ شده و خوابیدن مشکل می‌شود و تا عبور غذا از معده خواب مضطرب می‌شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.