ابتلا به آسم با کاهش تنوع باکتری های روده

ابتلا به آسم با کاهش تنوع باکتری های روده

سلامانه : یافته های تازه نشان می دهند، نوزادانی که باکتری های درون روده شان کمتر از میزان طبیعی است، بیشتر از همسالان شان که چنین نیستنند در معرض ابتلا به آسم قرار دارند.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، محققان، باکتری های روده بیش از 47 نوزاد را بررسی کردند و پس از گذشت هفت سال از آنها خواستند در آزمون پوست و مو شرکت کنند.


نتیجه آزمون نشان داد، 17 درصد کودکان به آسم مزمن، 28 درصد شان به تب یونجه و 60 درصد آنها به اگزما و حساسیت پوستی مبتلا هستند. 
با وجود نتیجه آزمون، متخصصان معتقدند، کمبود تنوع باکتری های روده بیشتر سبب بروز بیماری آسم در نوزادان یک هفته و یک ماهه می شوند. 


دکتر توماس آبراهامسون، پزشک اطفال و محقق بیمارستان دانشگاه لینشوپینگ در سوئد گفت:" تنوع بالای باکتری ها در روده نوزادان نقش اساسی در تکامل سیستم ایمنی بدن ایفا می کند. "


او افزود:" سیستم ایمنی بدن نوزادان برای آموختن روش های مقابله با بیماری ها به میکرو ارگانیسم های درون روده نیاز دارد. اگر میکرو ارگانیسم های درون روده به اندازه کافی نباشند، سیستم ایمنی در مقابل باکتری های مضرر واکنش نشان نمی دهد و زمینه لازم برای ابتلا نوزادان به آسم را فراهم می کند. "

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.