برای درمان سینوزیت کلیک کنید

سلامانه : به حفره‌هایی که در اطراف بینی و سایر قسمت‌ها صورت در استخوان‌ها وجود دارد و در آن‌ها هوا وجود دارد، سینوس گفته می‌شود.

دکتر مسعود جعفری‌پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در سینوزیت حاد، سینوس‌ها ملتهب و متورم می‌شوند. التهاب و تورم سینوس‌ها در تخلیه ترشحات اختلال ایجاد می‌کند و موجب افزایش ترشح مایع مخاطی می‌شود این بیماری شایع است و تنفس عادی فرد از طریق بینی را با مشکل مواجه می‌کند. 

وی افزود: ویروس‌ها که بیشتر سینوزیت‌ها را ایجاد می‌کنند، باکتری‌ها، آلرژی، انحراف بینی، عفونت‌های قارچی و در مواردی عفونت‌های دندانی هستند. التهاب سینوس‌ها اگر ادامه پیدا کند ممکن است به عفونت‌های شدید و عوارض جدی‌تری منجر شود. 

جعفری‌پور تصریح کرد: از علائم سینوزیت می‌توان به حساسیت به لمس، تورم یا احساس فشار در اطراف چشم‌ها و گونه‌ها، درد در فک فوقانی، درد گوش و گلو، بوی بد دهان، خستگی، تحریک پذیری، تب و تهوع اشاره کرد. 

وی در رابطه با درمان این بیماری خاطرنشان کرد: بیماران باید به اندازه کافی استراحت کنند، این عامل موجب می‌شود بدن بهتر با عفونت مبارزه کند و زود‌تر بهبود پیدا کند، همچنین باید به مقدار فراوان مایعات مصرف کنند و از مصرف نوشیدنی‌های حاوی کافئین خودداری کنند. 
در بیشتر موارد سینوزیت به درمان دارویی نیاز ندارد چون اغلب به وسیله ویروس سرماخوردگی ایجاد می‌شود. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.