داروهای پرورش اندام، در باشگاه‌ها مورد تایید نیست

سلامانه : رژیم‌های پروتئینی باعث کم آبی و دفع آب بدن می‌شود، این موضوع به شدت روی بافت صورت تاثیر دارد و باعث گود افتادگی چشم‌ها و چروکیدگی پوست می‌شود.

دکتر محمدعلی نیلفروش‌زاده متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: رژیم‌های پروتئینی، در رژیم‌های بدنسازی دیده می‌شود. 
این نوع رژیم‌های غذایی بسیار بی‌رحمانه است و به شدت به بدن آسیب می‌رساند در صورتی که افراد برنامه غذایی را به حالت عادی برگردانند و به اندازه کافی آب بخورند، مشکلشان به مرور زمان تا حد زیادی حل خواهد شد. 

وی افزود: دریافت کالری اضافه و بیشتر از نیاز بدن به هر شکل می‌تواند باعث اضافه شدن وزن شود و این افزایش وزن باعث افزایش درصد چربی بدن خواهد شد که بسیار خطرناک است.
 
دکتر نیلفروش‌زاده تصریح کرد: علت تغییر شکل صورت، دراین موارد کم شدن چربی زیر پوست و آب بدن است که برای رفع آن می‌توان از لیزر وتزریق چربی استفاده کرد. 

وی خاطرنشان کرد: تقریباً هیچ کدام از داروهایی که در باشگاه‌ها بدنسازی استفاده می‌شود، مورد تایید پزشکان نیست برخی از این دارو‌ها عوارض فوق‌العاده زیادی دارند و استفاده از این دارو‌ها، چه برای افزایش و چه برای کاهش وزن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.