گفتگوی سلامانه با دكتر محمدحسین صالحی سورمقی/

رفع كوفتگی، خستگی و دردهای اسكلتی تنها با یک داروی گیاهی

رفع كوفتگی، خستگی و دردهای اسكلتی تنها با یک داروی گیاهی

سلامانه :یك متخصص فارماكوگنوزی و استاد دانشكده داروسازی دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: «برای رفع هر نوع درد موضعی، كوفتگی و خستگی ناشی از كار یا سفر می‌توان چند قطره از منتول را روی موضع موردنظر مالید و كمی ماساژ داد.» 


دكتر محمدحسین صالحی سورمقی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، تصریح كرد: «این كار را می‌توان روزی 1 تا 3 نوبت یا چند شب ادامه داد تا درد برطرف شود. برای رفع خستگی و كوفتگی حاصل از سفر می‌توان چند قطره آن را در وان حمام، سطح حمام یا سونا و جكوزی ریخت. بخارات حاصل از طریق پوست و تنفس جذب می‌شود و احساس سرحالی و راحتی خاصی ایجاد می‌كند.»


وی با بیان اینكه قطره منتول را می‌توان به عنوان بخور با یا بدون دستگاه بخور به كار برد، ادامه داد: «حتی می‌توان این قطره را برای ضدعفونی كردن فضاهای سربسته در دستگاه بخور ریخت یا بدون این وسیله قطراتی از آن را در جاهای گرم مانند مسیر لوله شوفاژ یا پشت دریچه‌هایی كه آفتاب می‌تابد ریخت تا باعث بخار رایحه شود و در فضا بپیچد. این نوع استفاده برای اماكن عمومی، فضاهای سربسته و مناطق مسكونی است.»


استاد دانشكده داروسازی دانشگاه علوم پزشكی تهران با اشاره به اینكه بوی این فراورده بوی بسیار مطبوع نعناع است، افزود: «به دلیل خوراكی بودن استفاده از این محصول هیچ‌گونه عارضه جانبی‌ای ندارد. همچنین استفاده آن به طور مكرر در شبانه‌روز بدون اشكال و برای تمام سنین قابل استفاده است.»

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.