خاطرات ۲۵ سالگی تکرار نشدنی است

خاطرات ۲۵ سالگی تکرار نشدنی است

سلامانه : دانشمندان با نادرست دانستن این جمله " زندگی در 40 سالگی آغاز می شود و بهترین ها هنوز در راه اند." اعلام کردند خاطرات مهم افراد در 25 سالگی اتفاق می افتند. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، محققان پس از گفت و گو با 34 فرد 59 تا 92 ساله سفید پوست دریافتند آنها علاقه دارند بر روی خاطرات و رویدادهای زندگی شان در 17 تا 24 سالگی متمرکز شوند.


دکتر کریستینا اشتاینر، محقق ارشد مدرسه روان شناسی دانشگاه نیوهمپشایر و سرپرست این مطالعه گفت:" هنگامی که مردم به سال های دور و سال های رفته زندگی شان نگاه می کنند، لحظات مهم و تاثیر گذار زندگی – ازدواج کردن، سربازی رفتن، گرفتن اولین حقوق، قبول شدن در دانشگاه، فارغ التحصیل شدن، بچه دار شدن و ... - را تداعی می کنند. 


او با اشاره به این که دوست داشته بداند چرا سالمندان خاطرات 15 تا 30 سالگی شان را به زبان می آورند و از 30 تا هفتاد سالگی چیزی در خاطرشان نمانده است افزود:" یافته های من نشان داد، اکثریت قریب به اتفاق افراد، خاطرات مهم و تاثیر گذار زندگی شان که بازه زمانی 15 تا 30 سالگی اتفاق می افتد را به خاطر می سپارند و از مرور آن لذت می برند. بسیاری از روان درمان گران نیز با تکیه بر این موضوع مشکلات روانی بسیاری از سالمندان را درمان می کنند. " 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.