معرفی دو شرکت متخلف استفاده کننده از روغن پالم

سلامانه : دکتر دیناروند گفت: خبر منتشر شده سبب نگرانی بیش از اندازه مردم شده که با تحقیقات ما تنها دو شرکت متخلف در سطح شهر تهران پیدا شد.

دکتر رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: نگرانی ایجاد شده در مورد وجود روغن پالم در تمام ماست و شیر پرچرب بیش از اندازه است و این روغن به جهت ارزان بودن در تغذیه ایرانی‌ها وارد شده است. 

دکتر دیناروند درخصوص برخورد یک هفته‌ای با روغن پالم گفت: ما در "وزارت بهداشت" بررسی صورت داده‌ایم اما باید توجه داشت که در حوزه غذایی تخلفاتی وجود دارد اما گاهی ما تخلف را عمومی سازی می‌کنیم. 

وی ادامه داد: در رسانه‌ها خبری منتشر شده مبنی بر وجود روغن پالم در تمام ماست و شیر پرچرب اما بررسی‌های ما در وزارت بهداشت چنین نبوده و در سطح شهر تهران به جز دو شرکت متخلف بقیه شیر و ماست‌های پرچرب با چربی طبیعی شیر و ماست بوده است. 

وی گفت: برخی از شرکت‌ها در کره و پنیر از چربی گیاهی که احتمالا چربی پالم است، استفاده می‌کنند که بر روی بسته‌بندی آن ذکر شده است. 

دکتر دیناروند در پایان گفت: با این شرکت‌ها برخورد صورت گرفته و به دو استانهایی که این شرکت‌ها در آنجا قرار داشتند بخش نامه ارسال کردند و مطمئنا خط تولید آن‌ها بسته می‌شود و باید به دستگاه‌های قضایی پاسخگو باشند چرا که ما تخلف را تحمل نمی‌کنیم. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.