با سن طلایی درمان انحراف چشم آشنا شوید

سلامانه : مراقب تغییرات چشمی در کودکانتان باشید. انحراف چشم هم مثل بیماری‌های دیگر اگر به موقع تشخیص داده شود، بهتر درمان می‌شود.

الهام فرقانی متخصص نوزادان و کودکان در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران گفت: توصیه پزشکان به والدین این است که مواظبت تغییرات چشمی کودکانشان باشند و پس از مشاهده کوچک‌ترین علائمی هر چه سریع‌تر کودک را به پزشک نشان دهند. 

فرقانی افزود: در مورد انحرافات چشمی هم مانند بیماری‌های دیگر مراجعه به هنگام به پزشک می‌تواند از مشکلات جدی‌تر پیشگیری کند. توصیه می‌شود که تنبلی چشم را نیز نا‌دیده نگیرند. 

وی اذعان داشت: زمانی که یک نوزاد متولد می‌شود هنوز تمام اعضای بدنش کامل نشده است و تا زمانیکه اعضای بدنش تکمیل شود می‌تواند از آن‌ها به درستی استفاده کند. نکته حائز اهمیت در درمان انحراف چشم کودکان این است که هرچه در سنین پایین‌تر به پزشک مراجعه کنند، درمان بهتری حاصل می‌شود. 

این متخصص کودکان در ادامه گفت: انحراف چشم کودکان می‌تواند به شکل مادر زادی و یا اکتسابی بروز کند که اگر مادرزادی باشد، معمولا تا شش ماه اول بروز می‌کند و اگر در سنین بالا‌تر باشد، اکتسابی است، که البته در شش ماه اول اگر تشخیص داده شود، درمان می‌شود. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.