این ماسک برای موهای شما مفید است

سلامانه : کراتین نوعی پروتئین است که در مو هم وجود دارد و استفاده از محصولات حاوی آن، باعث ایجاد لطافت در مو می‌گردد.

محمدعلی نیلفروش‌زاده، متخصص پوست و مو، در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران گفت: موهای بسیاری از خانم‌ها و آقایان در اثر استفاده بیش از حد از سشوار، رنگ کردن مداوم، برس زدن زیاد و شستشوی خشن، خشک، زبر و بد حالت می‌شود. برای رفع این بدحالتی و خشن و زبرشدن مو‌ها از ماسک‌های حاوی کراتین استفاده می‌شود که باعث نرمی مو می‌گردد. 

وی افزود: این نرمی مو‌ها، کاملا موقت است. یعنی فقط تا قبل از استحمام بعدی می‌ماند و در استحمام بعدی، اگر از این مواد استفاده نشود، دوباره ظاهر مو به‌‌ همان حالت قبل باز می‌گردد. 

دکتر نیلفروش‌زاده تصریح کرد: برخلاف ادعا‌ها و تبلیغاتی که می‌بینید و می‌شنوید، ماسک‌ها و شامپوهای کراتینه، به هیچ وجه درمان کننده نیست و فقط ظاهر مو‌ها را بهتر و آن‌ها را لطیف می‌کند. 

این متخصص پوست و مو خاطر نشان کرد: برخی معتقدند موخوره با این ماسک‌ها و شامپو‌ها درمان می‌شود. در حالی که تا علت ایجاد موخوره از بین نرود انتهای مو‌ها کوتاه نشود، درمان نخواهد شد. 

دکتر نیلفروش‌زاده اذعان داشت: تأثیر ماسک‌ها و شامپوهای کراتینه فقط رطوبت دادن به مو است که از بروز موخوره تا حد زیادی پیش‌گیری می‌کند حتی گاهی این ماسک‌ها هم برای رفع خشکی و زبری مو کافی نیست و باید از سرم‌های مو، پس از حمام استفاده کرد. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.