۲۰ درصدکارگاه های کشور با عوامل زیان آور صدا و گرد وغبار مواجه هستند

سلامانه : رئیس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق بررسی های سال 92، 20 درصد کارگاه های کشور با عامل زیان آور صدا و 26 درصد آنها نیز با عامل زیان آور گرد و غبار مواجه هستند.

 به گزارش  ایرنا، «رضا عزتیان » روز دوشنبه در نشست خبری هفته سلامت مردان افزود: همچنین براساس این بررسی ها، 36 درصد شاغلان کارگاه ها با وضعیت نامناسب بدنی در محیط کار فعالیت می کنند و 13 درصد آنان نیز با محیط توام با دود سر و کار دارند.

وی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت ، 63 درصد کارگاه های کشور را شناسایی کرده که 46 درصد شاغلان این کارگاه ها تحت پوشش معاینات دوره ای قرار گرفته اند.

 

رئیس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت، اظهار داشت: تنوع و پیچیدگی مشاغل کارگاهی در کشور از گستردگی ویژه ای برخوردار بوده و قابل مقایسه با کشورهای اسکاندیناوی که خدمات بهداشت حرفه ای مطلوبی دارند، نیست .

 

عزتیان گفت: برای افزایش آمار کارگاه های تحت پوشش خدمات بهداشت حرفه ای ، سال آینده آموزشگاه های بهداشت حرفه ای را گسترش خواهیم داد تا در هر شهرستانی دو تا 10 آموزشگاه ایجاد شود.

 

وی افزود: این امر موجب جلب مشارکت مشاغل خویش فرما در برنامه ارائه خدمات بهداشت حرفه ای خواهد شد.

رئیس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت، ادامه داد: با توجه به وجود 700 شهرستان و اینکه فقط تعدادی از آنها پتانسیل راه اندازی این آموزشگاه ها را دارند ، پیش بینی می شود سال آینده یک هزار آموزشگاه در سراسر کشور راه اندازی شود.

عزتیان با اشاره به وجود سه تا چهار میلیون کارگاه در کشور گفت: ارائه خدمات بهداشتی حرفه ای در این کارگاه ها فقط با نظارت بخش دولتی امکان پذیر نیست مگر آنکه برنامه های خودممیزی در آنها اجرا شود.

رئیس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت، تصریح کرد: اشغال پست های کاری از سوی زنان مردان را به سمت شغل های پرخطر سوق و آنان را در معرض تهدید قرار داده است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.