نخستین هتل بیمارستان ایران افتتاح شد

سلامانه : نخستین هتل بیمارستان کشور مجهز به بخش‌های مختلف تخصصی در تهران افتتاح شد.
 
به گزارش  تسنیم، محمدحسن بنی‌اسد، در مراسم افتتاحیه هتل بیمارستان گاندی اظهار داشت: این هتل بیمارستان در فضایی بالغ بر 32 هزار متر مربع شامل مجموعه بیمارستانی در 17 طبقه و 21 طبقه هتل احداث شده و دارای 100 تخت بستری، 40 تخت بخش‌های ویژه، 18 اتاق عمل و بیش از 90 سوئیت اقامتی جهت اسکان بیماران یا همراهان بیماران می‌باشد.
وی افزود: با بهره برداری از این مجموعه امکان ارائه خدمات کامل رفاهی و هتلینگ به بیمارانی که از خارج کشور یا شهرستان‌ها به تهران مراجعه می‌کنند و با توجه به ضرورت طی روند تشخیصی و درمانی خود مدتی طولانی در تهران اسکان دارند، فراهم می‌شود.
بنی‌اسد بیان داشت: سوئیت‌های هتل به‌نحوی هستند که امکان ارائه مراقبت‌های پرستاری و خدمات پزشکی متنوع حتی در سطح بخش‌های ویژه به بیماران مقیم در آنها وجود دارد و می‌توانند به‌جای بستری شدن در بخش‌های بیمارستانی در فضایی آسوده‌تر و کنار همراهان خود این خدمات را دریافت کنند. وجود این سوئیت‌ها از اشغال طولانی‌مدت تخت‌های بیمارستان توسط بیمارانی که باید مدتی طولانی بستری باشند جلوگیری کرده از لحاظ هزینه‌ها نیز به‌نفع بیمار است.
بنی‌اسد بیان کرد: در این مجموعه بیمارستانی علاوه بر بخش‌های متعدد تخصصی از جمله بخش زنان، IVF، داخلی، قلب، جراحی قلب، کودکان، جراحی اعصاب، اتاق‌های عمل عمومی، بخش‌های بستری زنان و مردان، اورژانس و مرکز جراحی محدود، درمان جامع پوست و مو و همچنین مراکز ویژه ارائه خدمات پیشرفته سلول درمانی، بانک‌های زیستی از قبلی بانک خون بند ناف و بانک سلول‌های بنیادی، بخش‌های ویژه خدمات پزشکی هسته‌ای و لیزر درمانی و بخش‌های تشخیص طبی شامل آزمایشگاه و سی‌تی اسکن و ‌MRI با همکاری گروه‌های تخصصی پیشتاز در این حوزه‌ها پیش‌بینی شده است.
مدیرعامل هتل بیمارستان گاندی با بیان "به‌رغم وجود پزشکان بسیار مجرب و ارائه نسبتاً ارزان خدمات پزشکی با کیفیت بالا در کشور به‌دلیل ضعف در ارائه خدمات رفاهی و هتلینگ، کشور ما سهم بسیار ناچیزی در عرصه گردشگری درمانی دارد و اغلب بیماران خارجی مراجعه‌کننده به مراکز درمانی کشور از دوربودن هتل‌های محل اقامت خود از مراکز درمانی و مشکلات فراوان تردد در شهر و ضعف امکانات رفاهی و اقامتی ارائه شده گله‌مندند" اظهار داشت: با بهره‌گیری از هتل بیمارستان گاندی و توسعه این قبیل مراکز در کشور که می‌توانند مجموعه خدمات رفاهی از قبیل دسترسی به رستوران، فروشگاه‌های مختلف، شعب بانک‌ها، کافی‌شاپ و امکانات تفریحی را کنار باکیفیت‌ترین سرویس‌های پزشکی در اختیار بیماران و همراهان آنها قرار دهند زمینه مناسبی برای جذب بیماران خارجی خصوصاً از کشورهای منطقه فراهم خواهد شد که می‌تواند درآمدزایی قابل‌توجهی برای کشور داشته باشد.
بنی‌اسد در ادامه با بیان اینکه حدود 30 تا 35 درصد ظرفیت بستری در بیمارستان‌های تهران به بیماران شهرستانی اختصاص دارد که این گروه از بیماران و همراهان آنها نیز برای اقامت در تهران و رفت و آمد بین بیمارستان و مراکز اقامتی مشکلات زیادی دارند، ایجاد هتل بیمارستان را پاسخی به نیاز این گروه از بیماران عنوان کرد.
وی تصریح کرد: هتل بیمارستان گاندی که براساس آخرین استانداردها و ضوابط احداث مجموعه‌های بیمارستانی ساخته شده در برابر زلزله‌هایی با بزرگی 8.5 تا 9 ریشتر هم مقاوم است و سختگیرانه‌ترین استانداردها و اصول ایمنی و بهداشتی در این مجموعه لحاظ شده است.
مدیرعامل هتل بیمارستان گاندی در ادامه با بیان این‌که ظرفیت احداث چندین هتل بیمارستان دیگر در تهران و سایر شهرهای بزرگ دیگر وجود دارد، ابراز امیدواری کرد با حمایت دولت و سرمایه گذاری بخش خصوصی زمینه گسترش این قبیل مجموعه‌ها در راستای ارائه مطلوب‌تر خدمات درمانی به بیماران مراجعه کننده از شهرهای دیگر و جلب گردشگران سلامت که زمینه‌ساز ارزآوری و ایجاد اشتغال در بخش‌های مختلف است، فراهم شود.
وی بیان کرد: تلاش مجموعه پزشکان و کارکنان هتل بیمارستان گاندی، ارائه خدمات درجه اول پزشکی به بیماران با تعرفه‌های قابل ارائه در بخش خصوصی است که امیدواریم با حمایت دولت و گسترش پوشش خدمات بیمه‌ای، امکان بهره‌گیری آحاد جامعه از خدمات پزشکی با بالاترین کیفیت فراهم شود.
بنی‌اسد تصریح کرد: مؤسسان مجموعه هتل بیمارستان گاندی از جمله محمدحسن بنی‌اسد، روان‌پزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه و شهریار عسگری، متخصص بیهوشی قلب و رئیس دپارتمان بیهوشی جراحی قلب بیمارستان شهید لواسانی، ایجاد برج سلامت در مجموعه هتل بیمارستان گاندی را با چشم‌انداز تغییر نگرش بیماران از فضای ناخوشی در بیمارستان‌ها با تلطیف همجواری هتل کنار بیمارستان اعلام کرده‌اند و ساخت این مجموعه را در ارائه خدمات سلامت در بالاترین سطوح تخصصی در خاورمیانه می‌دانند.
وی خاطرنشان کرد: احداث دهکده‌های سلامت حرکتی نوین در جهت گسترش توریسم درمانی و جذب بیماران خارجی در کشور خواهد بود که با توجه به بالا بودن سطح خدمات پزشکی و قیمت مناسب‌تر این قبیل خدمات در ایران، ظرفیت‌های بسیار خوبی در این زمینه در کشور وجود دارد و با رفع خلأهای موجود در ارائه خدمات رفاهی و هتلینگ امید زیادی به رونق این بخش وجود دارد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.