بازگشت قدرت باروری ۳۵۲ مرد عقیم شده بعد از وازکتومی

سلامانه : مدیرکل سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت گفت: با اجرای طرح پایلوت طرح بازگشت وازکتومی در مردان تاکنون ۳۵۲ نفر بازگشت وازکتومی داشته‌اند که ۵۲ درصد این مردان دوباره صاحب فرزند شده‌اند.

 
محمد‌اسماعیل مطلق در گفت‌وگو با  فارس با اشاره به طرح وزارت بهداشت برای بازگرداندن قدرت باروری به مردانی که تحت وازکتومی قرار گرفته‌اند گفت: از سال 88 دانشگاه علوم پزشکی گیلان به صورت پایلوت طرح بازگرداندن قدرت باروری به مردانی که تحت عمل وازکتومی قرار گرفته بودند را آغاز کرد.

وی ادامه داد: طی این طرح تاکنون 352 مورد برگشت وازکتومی انجام شده است که 271 مورد آن مراجعه از استان‌های دیگر بوده است.

مطلق با تأکید بر اینکه در این روش از روش منحصر به فردی استفاده می‌کنیم گفت: عمل‌های بازگشت باروری در مردانی که تحت وازکتومی قرار گرفته‌اند معمولاً با دو برش 5 سانتی انجام می‌شود اما در این دانشگاه جراحی بدون شکاف و درد پس از عمل انجام می‌شود.

این مسئول در وزارت بهداشت در مورد هزینه این جراحی گفت: برای هر فرد 720 هزار تومان این جراحی‌ها هزینه در بر دارد که معمولاً برعهده بیمار و بخشی از آن را بنا به شرایط فرد وزارت بهداشت تقبل می‌کند اما بیمه‌ها تاکنون زیر بار پوشش آن نرفته‌اند.

مطلق در مورد تأثیر این جراحی بر قدرت باروری مردان گفت: نزدیک به 85 درصد افرادی که تحت عمل بازگشت وازکتومی قرار گرفته‌اند از نتیجه موفقیت‌آمیز آن رضایت دارند. 52 درصد این افراد صاحب فرزند شده‌اند که این آمار با استانداردهای جهانی برابری می‌کند.

مدیرکل سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت گفت: به دلیل روش مناسب و اثربخشی بالا قرار است تا این گروه برای ارائه آموزش‌های جراحی به استان‌های دیگر نیز اعزام شوند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.