دستگاه هضم پروتئین در کشور ساخته شد

دستگاه هضم پروتئین در کشور ساخته شد

دستگاه هضم پروتئین توسط عضو هیات علمی گروه علوم دامی دانشکده کشاورزی دانشگاه شهرکرد طراحی و ساخته شد.

 

دکتر علی محرری که با همکاری صنعتگران چهارمحال و بختیاری بالاخص مهندس مسعود سوردی موفق به ساخت این دستگاه شده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری گفت: پروتئین‌ها ترکیبات آلی پیچیده ای هستند که در تمام سلول های بدن وجود دارند و رابطه نزدیکی بین آنها و فعل و انفعالاتی که منجر به حیات سلول می شود، برقرار است و برای آگاهی از نحوه تغذیه صحیح لازم است میزان و مقدار آن در هر ماده خوراکی تعیین شود.

 

وی ادامه داد: در تعیین مقدار پروتئین هر ماده خوراکی از نیتروژن به عنوان مبنا استفاده می شود. پروتئین خام در واقع از نسبت نیتروژنی که به پروتئین خام تبدیل می شود، محاسبه می شود. برای تعیین مقدار پروتئین خام به یک واحد هضم کننده نیاز است که طراحی های لازم انجام و دستگاه هضم کننده پروتئین ساخته شده است.

 

محرری تصریح کرد: در هضم نمونه های بیولوژیک، مواد آلی تحت تاثیر حرارت و واکنش های اسیدی، اکسید شده و عناصر معدنی به شکل محلول یا ته نشین شده در اسید در می آیند. در دستگاه ساخته شده به منظور هضم پروتئین از اسید سولفوریک تحت دمای 320 درجه سانتیگراد و برای خاکستر کردن مواد آلی و مواد بیولوژیک از اسید پرکلریک و اسید نیتریک در دمای 180 تا 200 درجه سانتیگراد استفاده می شود و از این طریق عناصر کلسیم، مس، آهن، منیزیم، منگنز، پتاسیم، سدیم، سلنیم و روی موجود در نمونه ها تعیین می شود.

 

به گفته وی، این دستگاه از چهار بخش اصلی راک نگهدارنده لوله های هضم، بخش کنترل درجه حرارت و الکتریسیته، واحد حرارت دهنده و اگزوز خارج کننده دود تشکیل شده است.

 

محرری اظهار کرد: این دستگاه مشابه خارجی نیز دارد که شرکت های سازنده‌ی تجهیزات آزمایشگاهی آن را با قیمت‌هایی از چهار تا 25 هزار دلار به فروش می‌رسانند، در حالی که من و همکارانم موفق شدیم این دستگاه را در داخل کشور با هزینه‌ای معادل 20 میلیون ریال بسازیم.

شنبه   12/12/91   9:20

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.