بلایی که مجریان برنامه‌های کودک، بر سر کودک ما می‌آورند

سلامانه : یکی از برنامه‌سازان صدا و سیما با اشاره به بی‌توجهی رسانه در سلامت روان کودکان، گفت: بچه‌ها را باید تحلیل‌محور نه اطلاعات محور بار آورد.

 
به گزارش فارس، منصور ضابطیان در چهارمین کنفرانس علمی سالانه سلامت روان و رسانه گفت: یکی از مشکلات رسانه ما عدم توجه به سلامت روان کودکان است و متأسفانه بچه‌ها چندان جدی گرفته نمی‌شوند.

وی با انتقاد از نوع پوشش و لحن برخی مجریان کودک، افزود: بچه‌ها فیلسوفان دوره ما هستند.

وی اذعان داشت: متأسفانه مشکلات اقتصادی و مسئله اسپانسر موجب می‌شود تا برخی برنامه‌های کودک اسپانسرهایی بگیرند که سطح برنامه را پائین می‌آورد در یکی از برنامه‌ها که رئیس یکی از کارخانه‌های ماکارانی در آن حضور داشت و اتفاقاً اسپانسر برنامه بود مجری برنامه با اشاره به یکی از شرکت‌کنندگان، گفت که‌ به این آقا نیز یک سال محصولات شرکت را بدهید، معلوم است که خیلی بدبخت است و چهره‌اش نشان می‌دهد که بدبخت است و گناه دارد. متأسفم که در یک رسانه عمومی در حضور همسر و فرزند یک مرد با او چنین برخوردی می‌شود.

وی افزود: نباید کودکان را دست کم بگیریم در بسیاری از برنامه‌ها کودکان دست کم گرفته می‌شوند هر چند که برخی برنامه‌ها نیز عکس مطلب را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه خانواده‌ها به جای تحلیل،‌ اطلاعات به بچه یاد می‌دهند، بچه‌ها را باید تحلیل‌محور بار آورد نه اطلاعات محور.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.