ویتامین E و بتاکاروتن از ابتلا به سرطان پیشگیری نمی کند

سلامانه : نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است نشان می دهد که برخلاف باورهای رایج مصرف ویتامین E و بتاکاروتن مانع از ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی نمی شود.

 به گزارش ایرنا از هلث، مطالعات دانشمندان آمریکایی نشان داده است که حتی زیان مصرف بتاکاروتن بیش از منفعت آن است.

بتا کاروتن یکی از پرو ویتامین هایی است که برای پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری ها از جمله بیماری های قلبی و سرطان ها از سوی برخی کارشناسان توصیه می شود.

گفته می شودکه سبزی هایی که به رنگ سبز تیره، زرد تیره و نارنجی هستند، سرشار از بتا کاروتن هستند. هر قدر رنگ سبز، زرد یا نارنجی سبزی یا میوه ای تیره تر باشد، بتا کاروتن بیشتری در خود دارد.

مایکل لوفور محقق این مطالعه گفت: مصرف ویتامین E هیچ سودی ندارد و مصرف بتاکاروتن حتی ضرر هم دارد زیرا احتمال ابتلا به سرطان ریه را در افرادی که در گروه پرخطر قرار دارند، افزایش می دهد. 

همچنین ویرجینیا مویر که ریاست این مطالعه را بر عهده داشت ،افزود: بیماری های قلبی- عروقی و سرطان در آمریکا شیوع دارد و ما تمامی راه ها را برای جلوگیری از آن گزینش می کنیم اما متوجه شده ایم که دلایل کافی در این خصوص که مواد مغذی به تنهایی یا به همراه مکمل های غذایی می توانند از ابتلا به این بیماری ها جلوگیری کنند ،وجود ندارد. 

با این حال با وجود هشدار محققان در مورد این که تاثیر مثبت ویتامین ها به اثبات نرسیده است اما بسیاری از مردم همچنان به استفاده از این مکمل ها ادامه می دهند.

تقریباً نیمی از آمریکایی های بالغ دستکم از سال 2007 تا 2010 میلادی یک نوع مکمل ویتامینی مصرف کرده اند.

همچنین به زنان باردار توصیه می شود از مکمل های اسید فولیک دار استفاده کنند و یا به افراد سالخورده که با خطر غش کردن و زمین خوردن مواجه هستند، سفارش می شود برای محکم شدن استخوان هایشان قرص های ویتامین D مصرف کنند.

با این حال محققان به مردم پیشنهاد می کنند که به صورت متعادل غذا بخورند و از میوه، سبزیجات، غلات کامل، مواد لبنی کم چرب و ماهی استفاده کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.