اسفند، ماه کم خونی سازمان انتقال خون

سلامانه : فرمانده حوزه مقاومت بسیج سازمان انتقال خون کشور گفت : آمار مراجعه کنندگان برای اهدای خون در اسفند ماه هر سال کاهش می یابد.

 به گزارش ایرنا از سازمان انتقال خون ایران، «بشیر حاجی بیگی» در نشست شورای بسیج سازمان انتقال خون ایران، یکی از علل مهم کاهش اهدای خون را فعالیت مردم برای آماده شدن جهت ورود به سال جدید عنوان کرد.

وی هر چند به کاهش اهدای خون در ماه آخر سال اشاره کرد، اما در عین حال بر این موضوع تاکید کرد که اعمال جراحی در اسفند ماه و درخواست برای خون از بیمارستان ها افزایش می یابد.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج سازمان انتقال خون کشور از مردم نوع دوست کشور خواست تا در کنار آماده سازی برای سال جدید، اهدای خون را فراموش نکنند.

وی با بیان اینکه سازمان انتقال خون بیش از دو و نیم میلیون نفر در سال داوطلب و بیش از دو میلیون اهداکننده خون دارد، افزود : این سازمان با توزیع بیش از شش میلیون خون و فرآورده به حدود 940 بیمارستان در کشور، جان هزاران هزار انسان را در طول سال نجات می دهد و به همین علت در راس خدمات سلامت کشور قرار دارد.

حاجی بیگی همچنین تاکید کرد: بسیج سازمان جهت برگزاری هرچه باشکوه تر چهلمین سالگرد تأسیس سازمان انتقال خون ایران برنامه ریزی می کند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.