فهرست جدید بیمه‌ای داروهای گرانقیمت در سال ۹۳

سلامانه : مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان گفت: از پوشش بیمه‌ای فهرست جدیدی از داروهای گرانقیمت در سال ۹۳ و یکبار تزریق هورمونهای درمان ناباروری در فهرست بیمه خبر داد.

 
  به گزارش  فارس، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه کنگره سرطان سینه که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، گفت: برای تحت پوشش قرار گرفتن داروها، تعامل خوبی را با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو برقرار کردیم به طوری که 170 قلم داروی صعب‌العلاج تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

وی ادامه داد: در زمان حاضر بیماران مبتلا به بیماری‌های صعب العلاج 10 تا 30 درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند.

وی افزود: با سازمان غذا و دارو در حال بررسی هستیم تا داروهایی که در لیست بیمه قرار ندارند و تأمین آنها از سوی مردم هزینه بالایی را تحمیل می‌کند تحت پوشش بیمه قرار دهیم به همین منظور لیست جدیدی برای سال 93 اعلام خواهیم کرد.

محسنی بندپی گفت: برنامه ما ورود به بحث پیشگیری، غربالگری و شناخت به موقع بیماری است تا شیوع آن را کنترل کرده و اقدام موثر درمانی داشته باشیم.

وی در مورد بودجه 93 بیمه سلامت ایرانیان گفت: در بیمه‌های روستایی، عشایر و شهرهای زیر 20 هزار نفر رقم اعتباری قابل توجهی برای غربالگری و پیشگیری آمده است.

مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان گفت: 15 درصد اعتبارات در این حوزه به سمت غربالگری، آموزش و توانمندسازی بیمه شدگان اختصاص دارد.

محسنی بندپی افزود: همچنین در مورد بیماران خاص  امسال 87 درصد رشد اعتبار داشتیم و در تلاش هستیم در سال 93 حمایت‌ها را تداوم بخشیم.

وی گفت: 200 مورد از داروها از قبل بیمه بودند، 170 مورد هم اضافه کردیم و اکنون 200 قلم دیگر مانده است.

وی در مورد داروهای ناباروری گفت: از ابتدای بهمن‌ امسال 9 قلم داروی اعلام شده ناباروری توسط بیمه سلامت ایرانیان و 15 روز بعد از آن توسط بیمه تامین اجتماعی تحت پوشش قرار گرفته است.

مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان همچنین اعلام کرد: با مراکز تحقیقات بهداشت باروری وارد مذاکره شده‌ایم تا یک بار تزریق هورمون را در این مراکز تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.