پیش‌بینی مرگ با آزمایش‌خون !

سلامانه :  روزنامه لس‌آنجلس تایمز در گزارشی منتشر کرد که تخمین زدنِ سال‌های باقی‌مانده از عمر یکی از موضوعاتی است که اکثر انسان‌ها تمایل دارند بتوانند آن را با یک آزمایش ساده انجام دهند.

به گزارش  ایسنا، در یک بررسی جدید متخصصان علوم پزشکی در اروپا مشاهده کردند که میزان برخی از زیست‌نشانگر‌های موجود در خون می‌تواند در تعیین مدت زمان باقی‌مانده عمر نقش داشته باشد.

متخصصان برای شناسایی این ترکیب‌های کشنده نمونه‌های خون بیش از 17 هزار نفر را در استونی و فنلاند بررسی و وجود 106 نوع پروتئین‌ مختلف را در آنان بررسی کردند.

به گفته متخصصان پس از گذشت دوره‌ای پنج ساله، نمونه‌های خون افرادی که در این فاصله زمانی فوت کرده‌ بودند با نمونه خون شرکت‌کنندگان دیگر مقایسه شد.

آنان مشاهده کردند که چهار زیست‌نشانگر‌ «آلفا اسید 1 گلیکوپروتئین»، «آلبومین»، «لیپوپروتئین» با تراکم پایین و «سیترات» به طور غیرمعمول در بیماران فوتی پنج سال پیش از مرگشان بالا بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از فاکس‌نیوز، به گفته این متخصصان این چهار زیست‌نشانگر‌ ممکن است نشان‌دهنده بیماری‌ها و مشکلات نهفته کشنده‌ای باشد که بسیاری از بیماران به آن توجه نمی‌کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.