خونریزی مجرای گوارش تا مدت‌ها بدون علامت است

سلامانه : یک متخصص بیماری‌های گوارشی هشدار داد: برخی از موارد خونریزی مجرای گوارش ممکن است تا مدت‌ها بدون علامت بوده و بیمار هنگامی متوجه آن شود که درمان عارضه مشکل می‌شود.

آرمین مشهود متخصص بیماری‌های گوارشی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: خونریزی دستگاه گوارشی یکی از شایعترین مشکلات در بین افراد جامعه است که در بسیاری از موارد برطرف می‌شود.  

وی با بیان اینکه استفراغ خونی، وجود خون قرمز در مدفوع و مدفوع سیاه رنگ از علایم مهم خونریزی دستگاه گوارشی است، تصریح کرد: وجود زخم در لوله گوارش، التهاب معده، واریس مری، آسیب مری، التهاب زخمی روده بزرگ و توده‌های سرطانی از مهمترین عوامل خونریزی مجرای گوارشی است.  

مشهور با اشاره به اینکه خونریزی دستگاه گوارش همیشه با علائم کاملا مشخص همراه نیست، هشدار داد: در برخی از موارد خونریزی مجرای گوارش ممکن است تا مدت‌ها بدون علامت بوده و بیمار هنگامی متوجه آن خواهد شد که درمان عارضه مشکل می‌شود.  

وی افزود: در بسیاری از موارد تشخیص وجود خون در مدفوع تنها از طریق "روش‌های آزمایشگاهی" و تست‌های دقیق امکان‌پذیر است. 
 
مشهور یادآور شد: درمان خونریزی‌های دستگاه گوارشی به علت و شدت خونریزی بستگی دارد و در این موضوع باید پزشک معالج نظر دهد، نه اینکه اقدام به خود درمانی که معلوم نیست چه عوارضی به همراه داشته باشد، کرد.  

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.