کلم بروکلی به کاهش تنش‌های پیش از عادت ماهانه کمک می‌کند

کلم بروکلی به کاهش تنش‌های پیش از عادت ماهانه کمک می‌کند

نتایج مطالعه‌ای که به تازگی صورت گرفته نشان می‌دهد، زنانی که میزان زیادی کلم بروکلی و دیگر منابع گیاهی حاوی آهن استفاده می‌کنند کمتر در معرض ابتلا به تنش‌های قبل از عادت ماهانه قرار می‌گیرند.

 

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، متخصصان تغذیه و سلامت در این مطالعه دریافته‌اند زنانی که منابع غذایی و مکمل‌های غنی از آهن گیاهی مصرف می‌کنند کمتر دچار تنش‌های قبل از عادت ماهانه می‌شوند.

 

تیم پزشکان دانشگاه‌های ماساچوست و هاروارد بر این باورند که آهن موجود در غذاها با تنش‌های قبل از عادت ماهانه (PMT) مرتبط است چرا که آهن به آزاد شدن سروتونین در مغز کمک می‌کند و این هورمون در تنظیم خلق و خوی افراد بسیار موثر است.

 

اصطلاح «تنش‌های قبل از عادت ماهانه» در مورد علائمی که توسط برخی زنان در دو هفته قبل از عادت ماهانه تجربه می‌شود به کار می‌رود. از این اصطلاح با عنوان سندرم پیش از قاعدگی نیز یاد می‌شود.

 

این مطالعه روی 3000 پرستار در طول یک دوره 10 ساله انجام شد. در شروع این مطالعه همه شرکت کنندگان اعلام کردند که تنش قبل از عادت ماهانه نداشته‌اند. در پایان دهه، یک سوم زنان از این سندرم برخوردار بودند و دو سوم دیگر هیچ گونه علامتی از این سندرم از خود نشان ندادند.

 

هنگامی که کارشناسان رژیم غذایی این 3000 پرستار را تحت آزمایش قرار دادند، متوجه ارتباط بین آهن گیاهی جذب شده و پیشرفت کند سندرم پیش از قاعدگی شدند. گروهی که روزانه حدود 20 میلی گرم جذب آهن داشتند، 30 تا 40 درصد کمتر از افرادی که میزان آهن کمتری استفاده کردند گرفتار علائم این سندرم شدند.

 

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه تلگراف، کارشناسان همچنین نشانه‌هایی یافتند بر این مبنی که جذب مقادیر بالای عنصر «روی» نیز خطر ابتلا به سندرم پیش از قاعدگی را کاهش می‌دهد.

دوشنبه  14/12/91    10:16

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.