با علل مختلف و عجیب سردرد آشنا شوید

با علل مختلف و عجیب سردرد آشنا شوید

سلامانه :اکثر افرادی که سردرد می‌گیرند، در لحظات اول مسکن می خورند. اما پس از پیدا کردن علت بروز سردرد می توان از شدت درد کاست و از بروز دوباره آنها جلوگیری کرد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، در ادامه با برخی از علل عجیب بروز سردرد آشنا خواهید شد. 

نا امیدی
افرادی که اعتماد به نفس ندارند یا نا امید و غمگین هستند، بیشتر از دیگران به سردردهای میگرنی مبتلا می شوند. به نظر می‌رسد علت بروز سردرد در این افراد کاهش ترشح ماده شیمیایی سروتنین در مغزشان است.  


ساندویچ همبرگر
مصرف ساندویچ همبرگر سبب بروز سردرد می شود. این ساندویچ‌ حاوی تیرامین، نیترات و نیتریت است که جریان خون به سمت مغز را افزایش داده و باعث سردرد می‌شوند.


موی دم اسبی
بستن موها به شکل دم اسب عامل بروز سردرد در خانم ها است. زمانی که موهای سر به سمت عقب کشیده شده و به شکل دم اسبی بسته می‌شوند، فشار زیادی به بافت‌های جمجمه وارد می‌شوند و فرد سردرد می گیرد. 


برقراری رابطه جنسی
برقراری روابط جنسی نیز می تواند یکی از علل بروز سردرد در برخی از افراد باشد. دانشمندان دانمارکی تخمین می‌زنند نزدیک یک و نیم درصد مردم جهان پس از برقراری رابطه جنسی سردرد می گیرند. سردردهای میگرنی بین مردان شایع است و معمولا در پشت سر احساس می‌شوند. 


دوش گرفتن با آب گرم
دوش گرفتن صبح گاهی با آب گرم در اکثر موارد سبب بروز سردرد می شود. به نظر می‌رسد افزایش دمای بدن و افزایش سرعت جریان خون در اندام ها، به خصوص در مغز، سبب بروز سردردهای پنج دقیقه ای می شوند. 


دود کردن سیگار 
افرادی که پس از آغاز سردرد سیگار دود می کنند، سردردشان را تشدید می کنند. نیکوتین سیگار پس از باریک کردن رگ‌های خونی مغز سبب بروز سردرد می شوند. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.