تا ۶ ساعت پس از بیدار شدن از خواب، ورزش نکنید

سلامانه:برخی افراد عقیده دارند که ساعت ۶ صبح بهترین زمان برای ورزش کردن است و آنان را در طول روز پرانرژی نگاه می‌دارد، برخی دیگر ورزش قبل از ظهر و برخی نیز پیاده روی بعد از شام را ترجیح می‌دهند.

دکتر شهرزاد محمدیان، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در واقع زمان ورزش افراد مختلف، متفاوت است، بهترین زمان برای انجام تمرینات ورزشی، هنگامی است فرد بیش از هر زمان دیگری بیدار و هوشیار است.

وی افزود: زمان دقیقی برای انجام تمرینات ورزشی پیشنهاد نشده است اما انتظار می‌رود که اواسط روز، بهترین زمان برای انجام این کار باشد. 

دکتر محمدیان تصریح کرد: بهترین زمان برای ورزش کردن دامنه گسترده‌ای دارد. 
۶ ساعت اول پس از بیدار شدن، معمولاً زمان مناسبی نیست زیرا تا آن زمان، مواد مغذی لازم وارد خون نشده است. 
تحقیقات حاکی از آن است که در ساعات اولیه بیدار شدن از خواب به دلیل افزایش برخی هورمون‌ها در بدن احتمال ایجاد لخته در خون و به تبع آن سکته افزایش می‌یابد. 

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی خاطرنشان کرد: انجام تمرینات پس از ۱۲ ساعت از زمان بیدار شدن نیز بی‌فایده است زیرا در آن زمان، بدن خسته و آماده برای خواب است. 

دکتر محمدیان اذعان داشت: بلافاصله پس از غذا نباید ورزش کرد زیرا به جای اینکه خون برای هضم غذا به دستگاه گوارش هدایت شود، به سمت عضلات می‌رود تا ورزش انجام شود به همین دلیل در هضم و گوارش غذا اختلال ایجاد می‌گردد. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.