ظرفیت پذیرش دانشجوی طب سنتی دو برابر می شود

سلامانه : معاون طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت، این وزارتخانه در نظر دارد برای ترویج طب سنتی از سال آینده، پذیرش دانشجو را در دانشکده های طب سنتی تا دو برابر افزایش دهد.

 «محمود خدادوست» روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا بر توسعه اکادمیک و دانشگاهی طب سنتی ایرانی به عنوان مهم ترین برنامه در احیای طب سنتی تاکید کرد.

وی افزود: خوشبختانه دولت یازدهم از فراگیری دانش طب ایرانی در کنار طب نوین پزشکان حمایت می کند تا در واقع از طب ایرانی به عنوان ظرفیت در کنار طب نوین استفاده شود. 

خدادوست به افزایش تربیت دانشجویان در زمینه طب ایرانی تاکید کرد و ادامه داد: هم اکنون هفت دانشکده مصوب طب ایرانی و 16 دانشگاه نیز از رشته مصوب طب ایرانی در کشور فعال هستند. 

وی ادامه داد: وزارت بهداشت در نظر دارد تعداد دانشکده ها و ظرفیت پذیرش دانشجو را با توجه به تعداد فارغ التحصیلان به حدود دو برابر افزایش دهد.

خدادوست تاکید کرد ، هر مراکز آموزش عالی که آمادگی راه اندازی رشته و یا دانشکده طب سنتی را داشته باشند می تواند به وزارت بهداشت اعلام آمادگی کرده تا بررسی های لازم به منظور گسترش دانشکده های طب سنتی انجام شود.

وی ادامه داد: درحال حاضر نیز طب سنتی در فرهنگ ما استفاده می شود ولی مهم این است که این طب را به صورت آکادمیک و قانونمند وارد نظام سلامت کنیم.

معاون طب سنتی وزیر بهداشت گفت: در 150 سال اخیر طب سنتی مورد تکفیر قرار گرفته و از مقوله پزشکی دور شده در حالی که در فرهنگ مردم همچنان وجود داشته است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • saeed سه شنبه, 26 فروردین 1393 - ساعت : 16:28:02
    با سلام. ممنون از مطالب بسيار خوبتون. بنده تقريبا دو سال هست كه مقوله جالب طب سنتي آشنا شدم. خيلي پيگير هم هستم كه در اين وادي وارد شوم. ولي از آخر كاملا متوجه نشدم كه بايد اول بايد كنكور پزشكي شركت كنم و بعد از اين كه پزشك عمومي شدم تازه برم سراغ شاخه طب سنتي؟ يا از همون ابتدا كه كنكور ميدم رشته ي جداگانه اي به نام طب سنتي وجود داره كه من اون رو انتخاب كنم و ادامه تحصيل بدم؟ اگر صورت دوم امكان پذير هست چند سال تحصيلش طول ميكشه؟ ممنون مييشم اگه جواب رو به ايميلم بفرستيد. با تشكر