رکورد عمل پیوند قلب در ایران شکسته شد

سلامانه : رئیس بخش قلب بیمارستان مسیح دانشوری از شکسته شدن رکورد عمل پیوند قلب در ایران خبر داد.
  
به گزارش  تسنیم، بابک شریف کاشانی رئیس بخش قلب و عروق بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه کشورمان توانسته است به آمار حدود 70  عمل پیوند قلب در سال برسد، اظهار داشت: سه مرکز اصلی عمل پیوند قلب در کشور عبارتند از بیمارستان  مسیح دانشوری، بیمارستان امام خمینی (ره) و بیمارستان شریعتی که از لحاظ  تعداد عمل پیوند قلب و مراقبت‌های ویژه پس از عمل با بسیاری از مراکز پیشرفته دنیا برابری می‌کنند.
شریف کاشانی ضمن اشاره به این موضوع که عمل پیوند قلب بعنوان آخرین راه حل و در ارتباط با بیمارانی انجام می‌پذیرد که بیماری قلبی آنها در مرحله پیشرفته و غیر قابل درمان باشد، بیان داشت: در منطقه خاورمیانه فقط 3 کشور ایران، ترکیه و عربستان سعودی قادر به انجام عمل پیوند قلب هستند.                                                                                              
دبیر اجرایی چهارمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران در این ارتباط توضیح داد: نارسایی قلب یکی از شایع ترین بیماریهای موجود در کشورمان است .بدین منظور پیشگیری و درمان به موقع این بیماری می‌تواند منجر به کاهش علائم، عوارض و هزینه‌های درمانی شود.                                                                                        
شریف کاشانی ضمن اشاره به علل اصلی ایجاد بیماری نارسایی قلب عنوان کرد: استعمال دخانیات، فشار خون بالا، دیابت، بیماری‌های عروقی قلب، برخی عفونت‌های ویروسی و عوارض دارویی ممکن است منجر به بیماری نارسایی قلب شوند و همچنین استرس‌های شدید می‌تواند منجربه عوارض قلبی شود و استرس‌های عادی معمولاً باعث تشدید بیماریهای قلبی در افراد می‌شود.                                                                                                   
وی ضمن بیان اینکه در چهارمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران تلاش می‌کنیم تا امکانات، توانمندی‌ها و تجریبات موجود در کشورمان در زمینه پیوند قلب را با همکاران داخلی و مهمانان خارجی به اشتراک بگذاریم، اعلام کرد: در آخرین کنگره جهانی قلب که در کشور ترکیه برگزار شد هنگامیکه شرکت کنندگان از آمار و نتایج عمل‌های پیوند قلب در ایران اطلاع یافتند ضمن ابراز تعجب، نسبت به همکاری با کشورمان بسیار ابراز علاقه شدند.
به گزارش مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شریف کاشانی با اشاره به کمبودهایی که به دلیل وضع تحریمها ایجاد شده است، اظهار داشت: کماکان این اعمال جراحی در کشورمان صورت می‌پذیرد و در کنگره پیش رو قصد داریم در ارتباط با این کمبودها، مشکلات و نوآوریهایی که انجام گرفته است را با همکاران داخلی و مهمانان خارجی کنگره به تبادل نظر بگذاریم.      
دبیر اجرایی چهارمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران یکبار دیگر ضمن دعوت از همکاران و علاقمندان جهت شرکت در این کنگره از شرکت‌های دارویی و تجهیزاتی نیز جهت حضور در نمایشگاه جانبی دعوت به عمل آورد تا در این بخش حضوری فعال داشته باشند. بر اساس این گزارش چهارمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران در مورخه 12-10 اردیبهشت 1393 در محل مرکز همایش‌های بین المللی شهید بهشتی برگزار می‌شود. همچنین علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت کنگره www.ihfsummit.ir و یا تماس با دبیرخانه کنگره علمی 22083106 -021، اجرایی 8-44273987 - 021 نسبت به کسب اطلاعات بیشتر اقدام کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.