۵۰ درصد بنزین کشور حاوی بنزن سرطانزاست

سلامانه : مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ۵۰ درصد بنزین کشور حاوی بنزن سرطانزاست.
 
به گزارش تسنیم، اسماعیل کهرم، مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نشست خبری که امروز در سازمان محیط زیست برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مسئولان در نماز جمعه در خصوص تحریم‌ها علیه ایران صحبت کرد و گفت که تحریم‌ها مانند نسیمی بر کوه دماوند است که اکنون باید بگویم که تحریم‌های ظالمانه به مردم آسیب‌های بسیاری می‌رساند.
وی ادامه داد: امروز مجبور شدیم تا 50 درصد بنزن به بنزین خود اضافه کنیم که بنزن بوی عطر خوبی دارد ولی در کشورهای دیگر میزان بنزن 5 درصد است که کشور ما در این راستا 50 درصد از بنزن استفاده می‌کند که باید بگویم این امر 100 درصد سرطان زاست و افرادی که آن را استشمام می‌کنند بسیار به سلامتشان ضرر می‌رساند.
مشاور رئیس سازمان محیط زیست گفت: در آخرین جلسه کمیته محیط زیست شورای شهر سوم نامه‌ای از سوی ان جی اوها به بان کی مون نوشته شد که در راستای هوا آب خاک تحریم‌ها برداشته شود که در پاسخ نامه بان کی مون بیان کرده است که علاقمند است به دلیل ارسال نامه اخیر توسط نمایندگان جوامع مدنی و سازمان مردم نهاد در توسعه پایدار از آن‌ها تشکر کرده و تأکید کرده است که تحریم‌های تحمیل شده به جمهوری اسلامی ایران اثرات قابل توجهی به عموم مردم شامل تورم شدید، افزایش قیمت کالا، و انرژی، افزایش نرخ بیکاری و کمبود اقلام ضروری تحمیل کرده است همچنین بان کی مون گفته است درباره وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی نیز توجه اذهان کشورهای عضو را به این موضوع جلب کرده‌ام که تعدادی از سازمان‌های مردم نهاد و فعالان ایرانی در خصوص اثرات در حال رشد تحریم‌ها بر مردم، قیمت کالا، قطع رایانه‌ها و کاهش دسترسی مردم به داروهای نجات بخش نگرانی خود را ابراز کرده‌ام. در همین راستا توافق موقتی به دست آمده که برای کمک به مردم ایران استقبال می‌کنم و بار دیگر اعلام می‌کنم که امیدورارم دولت ایران شش عضور درگیر در شروعی دلگرم کننده اعتماد متقابل را ایجاد می‌کنم.
وی بیان کرد: شما باید با استقامت در کارها برای ارتقای توسعه پایدار و شتاب در دستیابی به اهداف توسعه هزاره تشویق و ترقیب شوید همچنین از شما می‌خواهم تا تعامل با شورای اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل را ادامه دهید.
کهرم بیان کرد: مشاوره سازمان‌های مردم نهاد با این شورا شامل ارائه پیشنهادهای مکتوب به شورای اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد و کمیسیون‌های عملیاتی آن و فرصت منحصر به فردی را برای ایران به منظور رساندن صدای نگرانی های خود به سازمان ملل فراهم می‌کند. 
مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: منتشر مشارکت مستمر و همکاری فعال نمایندگان جوامع مدنی و سازمان‌های مردم نهاد درگیر با موضوع توسعه پایدار در تعامل با سازمان ملل متحد هستند که در واقع این صحبت‌ها از سوی بان‌کی‌مون در پاسخ به نامه فرستاده شده است.
وی اظهار داشت: بنده گله‌مندم از این‌که تعداد ان‌جی‌او ها کم است و باید بگویم با مدیریتی اکنون که با حضور خانم ابتکار وجود دارد تقویت ان‌جی‌او ها مد نظر است ولی در خانه صلح که پارک شهر هست ما شاهد کمبود ان‌جی‌او ها هستیم. با وجود این‌که ان‌جی‌او ها تعداد زیادی هستند ولی مشارکتی از سوی آن‌ها نمی‌بینیم.
کهرم ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست جهت ‌این بوده که به ان‌جی‌او ها بها دهد. 
مشاور سازمان حفاظت محیط زیست گفت: 800 انی‌جی‌او در زمان ریاست خانم ابتکار در سازمان محیط زیست راه‌اندازی شد که این قابل توجه است بنابراین می‌توانیم بگویم در زمینه ان‌جی‌او ها اقدامات خوبی صورت گرفت و اکنون نیز باید شاهد حضور گسترده ان‌جی‌او ها باشیم.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.