رژیم درمانی برای این کودکان ممنوع

سلامانه : کودکانی که به طور مرتب بیشتر از نیازشان انرژی دریافت می‌کنند و دچار اضافه وزن می‌شوند، اگر چنین روندی را تغییر ندهند بیش از پیش چاق خواهند شد.

 دکتر احمد فشارکی، متخصص کودکان و نوزادان، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: اختلالات روانی، مانند تنبلی، افسردگی، مشکلات اجتماعی در کودکان، طرد شدن از سوی دیگران به ویژه همسالان، کاهش اعتماد به نفس و احساس ناامنی و مورد تمسخر و آزار قرار گرفتن از جمله مسائلی است که در کودکان چاق دیده می‌شود، بی‌تحرکی کودکان و کاهش فعالیت بدنی و کاهش فرصت‌های بازی در خارج از منزل موجب می‌شود بخشی از انرژی دریافتی از مواد غذایی در بدن به صورت چربی پیدا کرده و سبب اضافه وزن و چاقی شود. 

وی افزود: عوامل مختلفی باعث عدم تعادل بین انرژی مصرفی و دریافتی می‌شود که برخی از آن‌ها شامل عوامل ژنتیکی، عادات غذایی و فعالیت بدنی و ورزشی هستند. 

دکتر فشارکی تصریح کرد: براساس تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده در کودکان و نوجوانان، مهم‌ترین علت چاقی، دریافت خوراکی‌های پرکالری است، خوراکی‌های پر کالری مانند فست‌فود و غذاهای پر چرب است.

وی خاطر نشان کرد: رژیم درمانی برای کودکان زیر ۷ سال توصیه نمی‌شود چون با توجه به سرعت رشد در این سن، ممکن است آسیب‌هایی برای کودک به وجود بیاید اما کودکان بالای ۷ سال می‌توانند تحت رژیم درمانی واقعی قرار گیرند. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.