روشی جالب برای درمان کوفتگی‌های خانه تکانی

سلامانه : خستگی، ضرب دیدگی و کوفتگی را می‌توان با روش‌های غیر تهاجمی و غیر دارویی و با استفاده از طبیعت درمانی کرد و در نتیجه کمتر به سراغ درمان‌های دارویی رفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ این روز‌ها با شروع فصل خانه تکانی بسیاری از افراد با مشکلاتی مانند ضرب دیدگی، کوفتگی و حتی جراحت‌های ناشی از مراقبت لازم حین کار مواجه می‌شوند. 

گفتنی است، پزشکان توصیه می‌کنند بانوان به ویژه در هنگام خانه تکانی مانند مراقبت کامل به هنگام استفاده از شوینده‌های اسیدی، مانند دستکش و ماسک برای ایمنی در هنگام کار داشته باشند. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، استفاده از نردبان‌های فاقد ایمنی کامل و یا قرار دادن نردبان در یک وضعیت نامتعادل می‌تواند خطراتی مانند سقوط و حتی ضربه مغزی و شکستگی را به همراه داشته باشد. 

پزشکان توصیه می‌کنند در صورت کوفتگی و یا ضرب دیدگی غیر جدی در نواحی دست و پا افراد به جای استفاده سریع از محصولات کورتون دار از کمپرس موضع توسط یخ و یا آب سرد استفاده کنند برای استفاده از یخ و سرما افراد باید موضع آسیب دیده را در تماس با یخ قرار دهند تا اعصاب آن ناحیه کرخت شده، سیگنال‌های درد به مغز منتقل نشود. 

در عین حال پزشکان هشدار میدهند که افراد از گذاشتن یخ بر روی صورت و سر در صورت آسیب دیدگی بدون مشورت پزشک جدا خودداری کنند، زیرا می‌تواند سبب ایجاد لختهٔ خونی شود. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.