چگونه این مرد بیماری ام.اس را شکست داد/ رژیم غذایی، راهی مفید برای غلبه بر MS/ معرفی کتابی برای مبارزه با این بیماری

چگونه این مرد بیماری ام.اس را شکست داد/ رژیم غذایی، راهی مفید برای غلبه بر MS/  معرفی کتابی برای مبارزه با این بیماری

سلامانه : یک مرد انگلیسی توانسته با رژیم غذایی مناسب، بیماری MS را شکست دهد.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «دیلی میل»، «ند لمبتون» سال 2007 وقتی 46 سال داشت، متوجه شد ام.اس گرفته. مشکلات مهمی هم داشت، نمی توانست بدون عصا راه برود، بدنش بی حس بود، بد حرف می زد و بدتر از همه اینکه –به قول خودش- نمی توانست گیتار بزند.


اما او علیه بیماری اش شورید و الان دارو نمی خورد، 3 سال ونیم است مریضی اش عود نکرده و تقریبا تمام علایم از بین رفته. اما مگر او چه کرده؟ ند لمبتون روشی را که پرفسور جرج یلینک به او توصیه کرد، در پیش گرفت: حذف چربی اشباع شده از غذا. خود پرفسور یلنیک در 1999 به این بیماری مبتلا شده و مادرش هم در اثر همین بیماری درگذشته، بنابراین درک درستی از ام.اس داشت و یک نکته کلیدی را به ند گفت: باید روش زندگی ات را عوض کنی. اما چیزی که به این بیمار عرضه می کرد، فراتر از دارو بود: امید.

او به ند امید داد که می تواند از شر این بیماری خلاص شود و همین امید به علاوه تغییر روش زندگی، ند را به سوی سلامت پیش برد. در روش پرفسور یلنیک باید فقط غذای گیاهی خورد، ورزش کرد، زیر نور آفتاب رفت یا ویتامین دی خورد، روغن دانه کتان یا روغن ماهی مصرف کرد و استرس نداشت.


پرفسور یلنیک که 15 سال است خودش این بیماری را دارد، کتابی هم به اسم غلبه بر ام.اس (Overcoming Multiple Sclerosis) نوشته است.   

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • یاراحمدی دوشنبه, 26 خرداد 1393 - ساعت : 15:24:28
    سلام این کتاب در ایران به چاپ رسیده است.
    اینجا را ببینید:
    http://msbook.blogfa.com/