این غذا‌ها در بدن ما تبدیل به سنگ می‌شود

سلامانه : یکسری از غذا‌ها در سنگ سازی مؤثر هستند که مصرف آن‌ها باید محدود شود و مهم‌ترین آن‌ها شامل گوشت قرمز، غذاهای شور، ‌ سوسیس و کالباس، کله پاچه، ‌چای و قهوه پررنگ و داغ و کاکائو است.

حسین بیک محمد لو جراح و متخصص کلیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص اقدامات لازم برای جلوگیری از ابتلا به سنگ کلیه گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات برای جلوگیری از سنگ کلیه مصرف زیاد آب است و باید روزانه تقریباً در هر ساعت یک تا دو لیوان آب بخوریم حتی اگر تشنه نباشیم ضمن اینکه در فصل گرما مصرف آب باید بیشتر شود. 

وی اظهار داشت: یکسری از غذا‌ها در سنگ سازی موثر هستند که مصرف آن‌ها باید محدود شود که مهم‌ترین این غذا‌ها شامل گوشت قرمز، غذا‌های شور، سوسیس و کالباس، ‌کله پاچه، چای و قهوه پررنگ و کاکائو است. 

وی در ادامه گفت: برای جلوگیری از سنگ کلیه بهتر است که وزنمان را کم کنیم، مصرف سیگار را قطع کنیم، روزانه نیم ساعت یا یک روز در میان یک ساعت ورزش منظم هوازی داشته باشیم و مصرف میوه و سبزیجات زیاد شود. 

این متخصص کلیه گفت: کسانی که سابقه فامیلی سنگ کلیه دارند حتی اگر هیچ دردی نداشته باشند برای پیشگیری باید به پزشک مراجعه کنند. 

وی در پایان در خصوص علائم ایجاد سنگ کلیه گفت: سنگ کلیه معمولاً با درد ناگهانی، شدید و فشارندۀ پهلو‌ها همراه با تهوع، استفراغ و مشکلات گوارشی همراه است. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.