نمک، فلفل، حرکت!

سلامانه :خیلی‌ها، مخصوصا خیلی از خانم‌های خانه‌دار، از فراوانی کار منزل و نبود وقت کافی برای ورزش كردن شكایت دارند اما ورزش‌های در حال طبخ غذا می‌تواند این بهانه را از آنها بگیرد....

هفته نامه سلامت نوشت:

 این چند حرکت ورزشی را می‌توانید حین درست کردن شام یا کمی قبل از آن انجام بدهید تا هم خستگی از تنتان بیرون برود، هم قدمی به سوی تناسب‌‌اندام و سلامت خودتان برداشته باشید. پس با «تناسب‌اندام» این هفته همراه باشید.

1. بالا بردن بازو

روی صندلی بنشینید و دستان خود را باز كنید و از دو طرف شانه‌هایتان بالاببرید به طوری که کف دستتان به سمت جلو باشد. سپس طی 5 ثانیه، دستان خود را بالای سر ببرید و سعی کنید در امتداد گوش‌هایتان قرار گیرد و به جلو یا عقب منحرف نشود. 5 ثانیه در این حالت بمانید و بعد به حالت اول بازگردید. 5 بار این حرکت را تکرار کنید.

2. کشش ناحیه پشت

روی یک صندلی بنشینید. کف پاهای خود را به صورت صاف روی زمین قرار دهید. دستان خود را در ناحیه جلوی زانوی پای راست به صورت قلاب درآورید. به سمت جلویی زانوی راست تا جایی ‌که می‌توانید خم شوید. 3 ثانیه هنگام خم شدن و 3 ثانیه هنگام برگشتن به حالت اول وقت بگذارید و این کار را با هر طرف، 4 بار تکرار کنید.

3. حرکت دایره‌ای پا

در حالی ‌که نشسته‌اید، پای راست خود را روی پای چپ قرار دهید و طی زمان 4 ثانیه‌ای، پای خود را به سمت راست بیاورید و با آن دایره‌ای را در فضا ترسیم و این حرکت را برای هر پا 9 بار تکرار کنید.

4. بلندکردن پا

روی صندلی بنشینید، در حالی ‌که کف پایتان روی زمین به صورت صاف قرار گرفته است. یک پای خود را در مدت 5 ثانیه از مفصل زانو باز کنید و بالا بیاورید، به صورتی که آن پا به صورت موازی با زمین قرار بگیرد. 5 ثانیه در این وضعیت نگه‌دارید. با پای دیگر هم این حركت را تکرار کنید. در مجموع 9 بار این حرکت را انجام دهید.

5. بالا بردن پاشنه

این حرکت برای تقویت عضلات پشت ساق پا و پیشگیری از واریس یا کاهش شدت آن، مفید است. در حالی‌که پاهای شما 10 سانتی‌متر از هم فاصله دارند، پشت صندلی بایستید. دست چپ شما روی پشتی صندلی و دست راستتان روی ناحیه لگنتان باشد. به مدت 2 ثانیه روی انگشتان پایتان بلند شوید و طی 2 ثانیه سر جای اولتان بازگردید. این حرکت را 9 بار تکرار کنید.

6. خم?کردن زانو

پشت صندلی بایستید و دست‌هایتان را بالای دسته صندلی بگذارید. به آرامی حرکت نشستن را انجام دهید و ناحیه لگن خود را تا جایی پایین بیاورید که زانوهای شما از انگشتان پایتان جلوتر نرود. 2 ثانیه در این وضعیت بمانید و سپس در مدت 2 ثانیه شروع به بلند شدن کنید. سعی کنید پاشنه پایتان به صورت صاف روی زمین قرار بگیرد. این کار را 7 بار تکرار کنید.

7. بالا بردن زانوها

طوری بایستید که صندلی در کنار یکی از دستان شما قرار بگیرد. ابتدا دست چپ خود را روی قسمت بالای دسته صندلی قرار دهید. کمرتان را صاف نگه‌ دارید و پای خود را از ناحیه زانو به آرامی تا جایی که می‌توانید بالا بیاورید و سپس به آرامی آن را پایین بیاورید. در تمام مدت این حرکت، سعی کنید کمرتان را صاف و بدون خمیدگی نگه‌ دارید. این حرکت را 5 بار تکرار کنید.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.