یادگیری مهارت های اساسی زندگی، واکسن اعتیاد

سلامانه :یک پژوهشگر حوزه اعتیاد، گفت: آگاه سازی و یادگیری مهارت های اساسی، مهمترین، ارزان ترین و مطمئن ترین روش پیشگیری از مصرف مواد مخدر و واکسن اعتیاد است.

ˈ شهلا کرمی ˈ در گفت و گو با ایرنا افزود:از آنجا که شروع اعتیاد بسیاری از معتادان کنونی زیر سن 19 سالگی با استعمال سیگار و الکل است و در سنین نوجوانی و جوانی بسیاری از الگوهای رفتاری و باورها در انسان نهادینه می شود، لذا نقش خانواده، فضای حاکم بر آن را باید به عنوان اصلی ترین عامل پیشگیری از اعتیاد جدی گرفت.

کرمی، نداشتن آگاهی و مهارت لازم در برخورد و مواجهه با موقعیت های متفاوت در زندگی را زمینه ساز بسیاری از انحرافات و معضلات دانست و اظهار داشت: از این رو آموزش و یادگیری مهارت های اساسی زندگی باید به عنوان یک مولفه اساسی در عصر حاضر مورد توجه بسیاری از اولیا باشد.

وی ادامه داد: از طریق دادن آگاهی، یادگیری شیوه های مقابله و روبرو شدن با موقعیت های مختلف در زندگی، با استفاده از الگوهای رفتاری مناسب، افراد در مقابل بسیاری از لغزش ها و ناهنجاری ها بویژه اعتیاد، ایمن و واکسینه می شوند.

کرمی تصریح کرد: بنابراین والدین ابتدا باید خود به این مهارت ها مسلط و مجهز باشند تا بتوانند فرزندان خود را از کودکی و به مرور زمان آموزش دهند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.