اگر موی تان سالم نیست رنگش نکنید

سلامانه : پاسخ به چند سوال رایج خانم‌ها درباره پوست و آرایش صورت...

زندگی مثبت نوشت:

بهنوش بختیاری یکی از بازیگرانی است که به غیر از بازیگری شغل دیگری هم برای خودش راه انداخته است. او به غیر از داستان‌های کوتاهی که می‌نویسد، این بار قدم در راه سالن‌های زیبایی گذاشته و یک سالن زیبایی تاسیس کرده که در آنجا تمام خدمات زیبایی را به مشتریان ارائه می‌دهند. جایی که مصداق بارز از نوک پا تا فرق سر است! «تیارا» سالنی است که با شعار تغییر راه افتاده و هدفش این است که از رفتن خانم‌ها در راه‌های غلط و اشتباه جلوگیری کند و یک راه درست برای زیبایی و البته سلامت جلوی پای آنها قرار دهد. سراغ بهنوش بختیاری رفتیم و همراه مدیر اجرایی این مرکز زیبایی و یکی از کارشناسان این حوزه، تارا موسوی به گفت‌و‌گو نشستیم. ما از سوال‌های رایج زنانه در زمینه زیبایی و سلامت پوست گفتیم و بهنوش بختیاری همراه این کارشناس زیبایی به ما پاسخ دادند.

قدم اول: مو

در طول یک سال چند بار می‌توان مو را رنگ یا مش کرد که آسیبی به آن نرسد؟

بگذارید همین جا آمار تاسف‌برانگیزی را ارائه بدهیم. 86 درصد از خانم‌های ایرانی موی سالمی ندارند! خیلی از آرایشگران خارجی ایرانی‌ها را به داشتن موهای ناسالم می‌شناسند، اما در مورد این سوال؛ باید بگوییم که شما هر چقدر که دوست داشته باشید، می‌توانید در طول سال موهایتان را رنگ و مش کنید، اما موی شما باید شرایط و ملزوماتش را داشته باشد. اگر موی شما در همین دایره 86 درصد است، بهتر است مدتی رنگ و مش را فراموش کنید. نکته دوم سالنی است که برای استفاده از این خدمات مراجعه می‌کنید. باید در انتخاب یک سالن با استانداردهای لازم در این زمینه دقت کنید. نکته آخر درمان موی ناسالم است. مثلا اگر موی ناسالمی‌ دارید، آن را کوتاه کنید و از ماسک و... مناسب برای موهایتان استفاده کنید.

 

توصیه شما به خانم‌ها برای دکلره کردن مو و رعایت نکات ایمنی‌اش چیست؟

خانم‌هایی که موهایشان با دکلره آسیب دیده، بهتر است مدتی تغییر و تحول را به فراموشی بسپارند و تا زمانی که درمان نکرده‌اند به هیچ چیزی فکر نکنند. ما در تیارا اطلاعاتی از مشتریان دریافت می‌کنیم و درمان را ادامه می‌دهیم. مثلا می‌دانیم که بار قبلی که فردی به اینجا آمده، چه کارهایی را برای درمان موهایش انجام داده است و این درمان را برایشان ادامه می‌دهیم. زمانی که موی فرد آمادگی لازم را برای دکلره مجدد داشت، دوباره شروع می‌کنیم اما این بار با شرایط تازه که آسیب را تکرار نکند.

چه مدل کوپ مویی الان به‌روزترین و آخرین مدل کوپ است؟ پرطرفدارترین مدل مو میان خانم‌های ایرانی طبق خواست مشتری‌های خودتان چه مدلی است؟

چند سال طول می‌کشد تا مدلی که در دنیا رواج دارد، وارد ایران شود. این روزها در دنیا موهای کوتاه و خیلی فانتزی کوپ‌های کوتاه خیلی مد است. شاید خیلی از خانم‌های ایرانی موی سالمی‌ هم ندارند، اما مجاب نمی‌شوند که موهایشان را کوتاه کنند چه برسد که بخواهند براساس مد دنیا موهایشان را کوتاه‌کوتاه کنند!

یک ماسک طبیعی برای سالم‌سازی مو پیشنهاد دهید.

از قدیم‌الایام مادربزرگ‌ها تخم‌مرغ به سرشان می‌بستند. این همان داستان ماسک طبیعی برای مو است. زمانی که مردم از خیار و هلو به عنوان ماسک صورت استفاده می‌کردند، تکنولوژی مناسب برای استخراج آنزیم‌های مناسب میوه‌ها وجود نداشت. درست مانند این است وقتی گلویتان چرک می‌کند، آمپول پنی‌سیلین نزنید و زنجبیل بخورید! ماسک طبیعی پوست و مو هم به همین منوال است. اگر می‌خواهید از مواد طبیعی برای پوستتان استفاده کنید، بهتر است آنها را بخورید. مطمئن باشید اثر خودش را می‌گذارد. به جای اینکه تخم‌مرغ را به سرتان ببندید، از یک ماسک طبیعی خوب از یک برند عالی استفاده کنید. دردسرهای تخم مرغ را ندارد و خیلی هم راحت است.

در حال حاضر و در آغاز سال 2014 چه رنگ‌های مویی، رنگ سال انتخاب شده‌اند؟ پرطرفدارترین رنگ‌ها در حال حاضر میان خانم‌های ایرانی کدام‌هاست؟

رنگ‌های فانتزی که با آرایش صورت هماهنگ می‌شوند، مد امسال هستند. رنگ‌های گرم مثل زرشکی، ماهاگونی، بنفش و حتی سرمه‌ای خیلی پرطرفدارند. در طیف رنگ‌های روشن هم رنگ‌های برنزی خیلی مد است. در اروپا هم خانم‌ها به این سمت می‌روند و دیگر کمتر کسی است که مویش را بلوند کند، اما ما ایرانی‌ها همچنان در رنگ زیتونی مانده‌ایم. در حالی که در اروپا زیتونی، رنگ خرابی است. می‌گویند مویی که سبزی داشته باشد، خراب است. در صورتی که اینجا یک رنگ خیلی پرطرفدار است. نکته دیگر این است که بهتر است رنگ مویتان را براساس رنگ پوستتان انتخاب کنید. با انتخاب رنگ‌های اشتباه سنتان بالاتر به نظر می‌آید و زیبایی لازم را به دست نخواهید آورد.

 

قدم سوم: ناخن

کاشت ناخن را پیشنهاد می‌کنید و فکر می‌کنید یک کاشت چه مدت می‌تواند روی ناخن بماند و آسیبی به آن نزند؟

کاشت ناخن هم مانند آرایش صورت است. شما یک محصول مصنوعی را به خودتان اضافه می‌کنید که باعث می‌شود فرایند حیات طبیعی بدن به تعویق بیفتد. چند کار مختلف می‌توان کرد. نمی‌گویم که خانم‌ها ناخن نکارند. مراقب باشند بهداشت در مکانی که برای کاشت ناخن مراجعه می‌کنند، رعایت شود.

باید دست خودشان و دست کسانی که کار کاشت را انجام می‌دهند، تمیز باشد. به علاوه وقتی کاشت دارید، باید مراقبت‌هایی انجام دهید؛ هر چند وقت یکبار ناخن‌ها را بردارید و اجازه بدهید ناخن‌هایتان حیات طبیعی خودش را ادامه دهد. زمانی که ناخن کاشته را برداشتید اگر ناخن خودتان به درمان نیاز داشت آن را درمان کنید و پشت گوش نیندازید. درمان به معنای قارچ و... نه بلکه منظور مراقبت از آسیب‌های وارد شده است. در زندگی روزمره‌تان اهمیت بیشتری به دست‌هایتان بدهید. آنها را دائم بشویید، زیر ناخن‌هایتان را سوهان بکشید و از ژل ضدعفونی‌کننده دست استفاده کنید.

در حال حاضر چه اندازه ناخنی مد است؟ بلند، نیمه بلند یا کوتاه؟

بلند و تیز خیلی پرطرفدار است. خانم‌های ایرانی این روزها پدی‌کوری دنبال می‌کنند که شاید 3-2 سال پیش در ‌هالیوود رایج بود. 

جدیدترین طرح‌های ناخن در سال 2014 چه طرح‌هایی هستند؟

رنگ خیلی زیاد است، اما چیزی که در مد و فشن دنیا وجود دارد این است که تک‌رنگی و هماهنگی رنگ‌ها وجود ندارد. تضاد رنگ‌ها رایج است. یعنی شما می‌توانید سبز و قرمز و آبی را با هم روی ناخنتان داشته باشید. صنعت محصولات آرایشی طیف رنگ‌های زیادی دارد و بشر دوست دارد از تمام رنگ‌ها استفاده کند. رنگ‌ها به‌طور فصلی عوض می‌شوند. در حال حاضر خانم‌ها به طرح‌های پیچیده توجه نشان می‌دهند. به مناسبت‌های مختلف طرح‌های مختلف دوست دارند، کریسمس می‌شود بابانوئل می‌کشند، برای زمستان برف و برای شب یلدا هم هندوانه.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.