چگونه پرانتز را ببندیم؟

سلامانه : یکی از ناراحتی‌های برخی افراد، زانوهای پرانتزی‌شکل است ولی می‌توان حرکت‌های ورزشی ساده‌ای به بهبود این عارضه کمک کرد. تمام این حرکت‌ها از دیرباز در ورزش سنتی و قدیمی هندی‌ها، یعنی یوگا، رایج بوده است...

زندگی مثبت نوشت:

روی زمین دراز بکشید، سرتان را روی یک دست قرار دهید. پاها را روی هم بگذارید. دست دیگرتان روی کمرتان باشد. حالا یکی از پاها را از پای دیگر جدا کنید و بالا نگه‌دارید. سعی کنید آرام‌آرام به این حرکت‌ها حالت توازن بدهید و پا را بالا و پایین بیاورید. وقتی پایتان را پایین می‌آورید، دقت کنید دقیقا روی پایی باشد که روی زمین قرار گرفته است.

دو زانو روی زمین قرار بگیرید و دست‌ها را روی زانوها بگذارید. حالا یکی از زانوها را به حالت 90 درجه و خم به عقب ببرید و سنگینی وزنتان را روی هر دو پا تقسیم کنید. پشتتان صاف باشد و به روبرو نگاه کنید. در این حالت به ران‌هایتان فشار زیادی وارد می‌شود.

حرکت بعدی را باید در حالتی انجام دهید که پاها از هم باز هستند. حالا روی پاها بنشینید و دست‌‌هایتان را مستقیم روبرویتان بگیرید. دقت کنید زانوها به هیچ‌وجه نباید از پاهایتان جلو بزند. حداقل 30 ثانیه در این حالت بمانید. دوباره استراحت کنید و بعد حرکت را 3 بار تکرار کنید.

روی زمین دراز بکشید. دست‌ها و پاها خم باشند و دست‌ها را به صورت موازی تکیه‌گاهتان کنید. یکی از زانوها را به حالت خم بالا و دوباره داخل شکمتان ببرید. سعی کنید زانویتان خم باشد و در همان حالت به داخل شکمتان بیاید. این حرکت را با هر دو پا حداقل 5 بار انجام دهید.

در همان حالت قبلی باشید، با این تفاوت که هر دو زانو را به هم بچسبانید و از زمین بلند کنید دست‌ها به صورت موازی کنار یکدیگر باشد. یک دقیقه در این حالت بمانید. 10 بار این حرکت را تکرار کنید.

حرکت آخر خیلی به شنای سوئدی شباهت دارد با این تفاوت که لازم نیست فشار زیادی به خودتان بیاورید. در حالت خط‌کش و در حالی که روی پنجه پا هستید، باشید. دست‌ها به صورت موازی و سر رو به پایین قرار می گیرد اما خم نمی‌شود. در این حالت بمانید و حداقل طی یک دقیقه این کار را 10 بار تکرار کنید. برای استراحت به حالت سجده بروید.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.